Teknoloji

AB, çoğunluğu ABD kökenli olan DNS çözümleyicilerine karşı kendi altyapısını geliştirme kararı aldı. DNS4EU adı verilen proje ile kullanıcıların mahremiyetinin ve güvenliğinin yanı sıra korsanlığın engellenmesini de sağlayacak.

Mictic, jestlerinizi ve hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak müzik tonlarına ve ses efektlerine dönüştürebilen giyilebilir bir bileklik.

Yapay zeka uygulamaları her gün farklı alanlarda karşımıza çıkıyor. Bunların en yenilerinden biri akıllı aynalar.

Apple Music'te, yüksek kalitede kayıpsız ses hizmeti için 90 milyon şarkının ses kalitesi yükseltildi.

NFT dünyası hızla gelişirken Instagram CEO’su Adam Mosseri NFT içeren bir özellik eklemek üzerine çalıştıklarını duyurdu.

Yeni ismi  Meta olan Facebook ve Instagram’ın sahibi olan firma, Spark AR Go isminde yeni bir arttırılmış gerçeklik uygulaması gerçekleştirdi.

Digital Music News haberine göre Whitney Houston’un 17 yaşında doldurduğu yayınlanmamış plağının NFT satışı rekor kırdı.

Distrokid'in "Sellouts" koleksiyonu, NFT satın alındığında veya satıldığında her bağımsız sanatçıya para kazandıracak.

Oyun dünyası hızla ivme kazanan ve gelişen sektörler arasında. Türkiye de bu gelişmelere ayak uydurmuş durumda ve oyun sektörü hızla ilerliyor. Oyun sektörünün müzikle ilişkisini, yeni teknolojilerin oyun sektörüne adaptasyonunu TRAngels'ın ortağı ve yatırım komitesi başkanı Bilgehan Baykal'la konuştuk.

Yapay Zeka müzik sektörüne ivmesi artan bir şekilde giriyor. Her gün gündeme gelen yeni uygulamalardan birisi de Musiio’dan geldi.