Spotify’ın Noteable Websitesi

Geçtiğimiz Aralık ayında Spotify, şarkı sözü yazar topluluğu tarafından oluşturulan ve bu toplulukla ilgili çalma listelerini ve podcastleri bir araya getiren bir “Şarkı yazarları merkezi/Songwriters hub” oluşturmuştu. Spotify şimdi de şarkı yazarları, yapımcılar ve editörlerin yeni küresel evi olarak adlandırdığı Noteable’ı başlattı.

 

Sitede yapılan açıklamada Noteable ile camianın Spotify’ın sunduğu her şeyi öğrenmesi, yeni fırsatlar bulması ve birbirleriyle işbirliği yapması için küresel bir alan oluşturulduğu belirtiliyor. Bu yeni web sitesi ile e-posta bülteni, Instagram ve Twitter aracılığıyla, ilgili ürünler ve hizmetler, yeni programlar ve/veya video kaynakları ile ilgili güncellemeler ve en son haberlere erişilebilecek.

 

Sitede, Spotify Publishing Analytics, Sanatçılar için Spotify, söz yazarları sayfaları, yeni başlatılan Şarkı Yazarları Merkezi veya SoundBetter ile ilgili bilgilere ve sıkça sorulan soruların yanıtlarına ulaşılacak. Ayrıcadoğrudan Spotify’dan ve genel olarak sektörden haberlere yer verilecek.

 

Sitede bazı video serilerine de yer veriliyor. The Game Plan ve Songwriter Saturdays video serileri ile çeşitli konularda bilgilendirmeler söz konusu olacak. Yapılan açıklamaya göre ilerleyen zamanlarda öğrenciler ve gelişmekte olan şarkı yazarları ve yapımcılara yönelik video programlarına yer verilecek. Birinci sınıf yapımcıların yer aldığı “How I Started, How It’s Going” başlıklı yeni bir dizi ve “Ali Tamposi ve Tamar Kaprelian ile ortaklaşa hazırlanan, yeni şarkı yazarlarına ve sanatçılara bu karmaşık endüstriye girerken koçluk yapmak için bir eğitici video dizisi “Song Start” adlı bir eğitim programının başlatılması planlanıyor.

 

Noteable’da sektör haberleri ve etkinliklerden oluşan yeni aylık bülten The Beat Drop’a da yer verilecek. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fotoğraf: noteable
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Toparlanma Kolay Olmayacak