Spotify’dan Sanatçı Bağış Platformu

Spotify 1 ay önce duyurusunu yaptığı “Sanatçı Bağış Platformu”’nu resmi olarak başlattı. “Sanatçılar İçin Spotify/Spotify For Artists” tarafından başlatılan platformun adı: “Artist Fundraising Pick”.

 

Platform, içerik oluşturucuların Spotify profillerinde yardım fonlarına bağlantılar paylaşmalarına olanak sağlıyor. İçerik oluşturucular kendileri, ihtiyacı olan başka bir sanatçı için veya seçtikleri ayrı bir girişim için onaylanmış bir fon sayfasına bağlantı verebilecekler.  Tıpkı sanatçıların profillerinde bir sanatçıyı vurgulamak için herhangi bir müzik parçasını seçebildikleri gibi bir fon veya bağış toplama bağlantısını da seçebilecekler. Halihazırda Artist Fundraising Pick fonksiyonu PayPal.me, GoFundMe ve Cash App hesaplarına bağlanabiliyor.

 

Spotify daha önce covid-19’dan etkilenen sanatçılara yardım etmek için Cash App ile 1 milyon Dolarlık özel bir anlaşma yapmıştı. Spotify’ın açıklamasına göre herhangi bir miktarda dinleyici bağışı almak için Cash App’i kullanan sanatçılara Cash App’in 1 milyon Dolarlık fonundan otomatik olarak 100 $ bonus veriliyor.

 

Bu özellik sadece ABD ve İngiltere’deki sanatçılar tarafından kullanılabiliyor. Ancak tüm dünyada Spotify dinleyicileri Cash App aracılığıyla katkıda bulunabiliyorlar.

 

Sanatçılar bağış toplama seçimlerini kendileri ve ekipleri için kullanmak zorunda değiller. Hayranlarını, Covid-19 Müzik Yardım projesinin (Covid-19 Music Relief Project) bir parçası olan ve Spotify’ın birlikte çalıştığı organizasyonlara bağış yapmaya yönlendirebilirler.  MusiCares, PRS  Foundation, Help Musicians bu yardım fonlarından.

 

Spotify’ın 10 milyon Dolarlık  Covid-19 Müzik Yardım projesi, web sayfasında belirtilen listede yer alanlardan başlamak üzere en çok ihtiyacı olanlara yardım etmeye odaklanan kuruluşlara katkı sağlamak ve bağış yapmak için oluşturuldu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  İtalyan Besteci Ennio Morricone 91 Yaşında Öldü