Spotify’dan Sanal Konserler İçin Beklenen Uygulama

Spotify’ın sanal etkinliklere ilişkin yeni uygulamasını başlatacağı haberini daha önce yapmıştık (Spotify’dan Sanal Etkinlik Uygulaması). Nihayet Spotify sanal konserlere ilişkin uygulamayı Hindistan’da başlattığını duyurdu.

 

Spotify, blog sayfasından yaptığı açıklamasıyla 2021 yılına kadar ertelenen birçok turla birlikte, sanal etkinliklerin gerekliliğinin süreceğini ve Spotify dinleyicilerinin sevdikleri sanatçıların yanı sıra keşfettikleri sanatçıların sanal etkinlikleri öğrenmesini kolaylaştırmak istediklerini belirterek “Canlı Stream Konser Keşif” uygulamasını duyurdu.

 

15 Eylül’de yaptığı açıklamaya göre bu tarih itibariyle Spotify dinleyicileri, sanatçı profillerinde ve konserler merkezinde sanal etkinliklere ait listeleri bulabilecekler. Bunun için Songkick ve Ticketmasterla mevcut ortaklıklarından yararlanacaklar. Sanal etkinliklerin listelenmesi için Songkick veya Ticketmaster üzerinden hareket edilmesi gerekecek. Ayrıca sanal etkinliğin kendisi çok sayıda platformda da (Twitch, Instagram Live, YouTube Live vb.) yer alabilecek.

 

YZ burada da devreye girecek ve Spotify dinleyicileri için katıldıkları sanal konserler doğrultusunda yeni sanal konser önerilerinde bulunabilecek.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fotoğraf: hakim rahman
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Spotify Hisse Senedi En Yüksek Düzeyde