Spotify’da Ücretsiz Kullanıcılar İçin Çevrimdışı Dinleme Özelliği

Spotify, ücretsiz kullanıcılar için de çevrimdışı dinleme özelliğini kullanıma koyabilir. Mühendis Jane Manchun Wong, Spotify uygulaması içinde yaptığı araştırma ile ücretsiz kullanıcıların çevrimdışı müzik dinleyebileceği bir özelliğin test edildiğini iddia etti.

 

Jane Manchun Wong, farklı uygulamalar içinde test aşamasında olan özellikleri bulmak ve bunları Twitter hesabından duyurmak ile tanınan bir isim. Mühendis, yine Twitter hesabından yayınladığı bir ekran görüntüsü ile Spotify’ın, uygulamanın ücretsiz kullananlar için de çevrimdışı müzik dinleme özelliği getirebileceği iddia etti. Wong’un yayınladığı ekran görüntüsü ve mesajından anlaşıldığı üzere ücretsiz kullanıcılar için, premium üyeler gibi sınırsız çevrimdışı dinleme özelliğinin olmayacağı tahmin ediliyor. Çevrimdışı dinlemenin sadece günde yarım saat ile sınırlı olacağı düşünülüyor.

 

Wong’un bir diğer tahmini de servisin karaoke uygulamasını başlatacağı yönünde. Uygulamada vokallerin ses düzeyinin ayarlanabildiğini ve şarkı sözlerinin gösterilebildiğini söylüyor.

 

Bu paylaşımlar hakkında Spotify tarafından, henüz bir açıklama yapılmadı. Bu bilgiler şimdilik kuşkulu görünse de, Wong’un daha önce Spotify için yaptığı aile paketinin ve canvas videonun uygulamaya konulacağı gibi birçok tahmini gerçekleşmişti. Wong’un son zamanlarda Spotify için yaptığı tahminler arasında podcastler için de yenilikler bulunuyor.

 

Wong, podcast bölümlerini kaydetmeye ilişkin farklı bir özelliğin de Spotify tarafından test edildiğini belirtti. İddiaya göre, kaydedilen her bir bölüm için farklı kapak resmi görünecek. Bölümlerin olduğu bir sekme aracılığıyla bölümler saklanacak ve kullanıcı dinlemeye kaldığı yerden devam edebilecek. Bu özellik aslında podcast üzerine yayın yapan birçok uygulamada bulunuyordu.

 

Fotoğraf: Adam Rakús
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Çin Hükümeti TikTok Oracle Anlaşmasını Reddedecek mi?