Spotify Podcast Aboneliği Mi Başlatıyor?

Çeşitli kaynaklarda yer alan haberlere göre Spotify, aylık bir ücret karşılığında orijinal şovlara veya özel içeriklere erişim sağlayacak bir podcast abonelik hizmeti başlatacak gibi görünüyor. Olası hizmetin Spotify uygulaması aracılığıyla gönderilen bir ankette açıklandığı söylendi.

 

Anket, ayda 3 ila 8 dolar arasında değişen en az dört olası abonelik podcast planını ortaya koyuyor. En ucuz plan, reklam destekli olarak “özel röportajlara ve içeriklere” erişimi  içeriyor. En pahalı plan ise reklamsız “yüksek kaliteli orijinal içeriğe” erişimi ve bazı içeriklere erken erişimi içeriyor. Planların hiçbiri Spotify’ın Premium müzik aboneliğine erişimi içermiyor.

 

The Verge’in haberine göre Spotify sözcüsü, anketin somut ürün planları olarak ele alınmaması gerektiğini belirtti ve şunları söyledi: “Spotify’da, kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi anket yapıyoruz. Bunlardan bazıları daha geniş kullanıcı deneyimimize giden yolu açarken, bazıları ise yalnızca önemli bilgiler olarak hizmet ediyor.” Spotify’ın sözcüsü şu anda gelecek planlarına ilişkin paylaşılacak bir haberleri olmadığını da ekledi.

 

Spotify müzik için ödediği bedeli oransal olarak düşürebilmenin yollarını arıyor. Bu amaçla yaptığı podcast yatırımları da hayli yüksek bir seviyeye ulaştığından abonelik sistemini devreye sokması stratejisine ters düşmüyor.

 

Fotoğraf: Will Francis
İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok CEO’su Görevinden Ayrıldı