Spotify Hisse Senedi En Yüksek Düzeyde

Spotify’ın hisseleri tüm zamanların en yüksek düzeyine ulaşarak 330 doları yakaladı ve 2020 yılının başından bu yana % 118 artış gösterdi.

 

2 Ocak 2020’de Spotify günü hisse başına 151,62 dolar ile tamamlamıştı. Eylül 2019’da 112 dolarlık bir değerle karşılaştırıldığında bu önemli bir rakamdı. Covid-19 salgını nedeniyle her ne kadar Spotify hisseleri 109,18 dolar düzeylerine kadar düşse de yılı % 118 artışla tamamladı.

 

Yıl içerisinde Mayıs ayı başında yaşanan kısa süreli düşüş sonrasında 192 doların üzerine çıktı ve nihayet 3 Aralık itibariyle 332 dolara kadar ulaştı. Mayıs ayı artışında, Podcastlere daha fazla yatırım yapmaya başlayan Spotify’ın “The Joe Rogan Experience’ın” (JRE) ile ilgili yaptığı münhasır anlaşmanın rolü olduğu söylendi.

 

Bundan sonra da Spotify’ın hisseleri sürekli artış gösterdi. Yatırımcılar sıklıkla Podcastlerin kazanç potansiyeline yönelik yorumlarda bulundular.

 

Podcast’ler artık pek çok platform tarafından dikkate alınıyor. Spotify Joe Rogan sözleşmesi sonrasında da pek çok münhasır podcast sözleşmesi yaptı. “Kim Kardashian West”, WarnerMedia (DC Comics) bunlardan en önemlileri. Platformun en popüler podcasti ise çalışanlarının muhalefet ettiği ve ancak bu ay platformda çıkış yapabilen “Joe Rogan Experience” oldu.

 

Fotoğraf: Austin Distel
İlginizi Çekebilecek Yazılar  YouTube Danimarka Repertuarını Engellemeyecek