Spotify Canvas’ı Genişletiyor

Spotify Instagram hikayelerinde canvas video paylaşımlarına izin vermişti. Ancak videolarda müzik kullanımı yerine yönlendirmelerle Spotify’dan müziklerin dinlenmesi sağlanıyordu. Spotify şimdi Canvas uygulamasını daha fazla sanatçı ve yapımcıyı dahil edecek şekilde DistroKid, CD Baby, TuneCore, Symphonic ve diğerleri ile yaptığı anlaşmalarla genişletiyor.

 

Spotify Canvas uygulamalarına yönelik bir araştırma yaptırarak uygulamanın ilgi çektiğini ortaya koydu. Araştırma Canvas döngülerinin etkileşimi artırdığını ortaya koyuyor.

 

Araştırmaya göre örneğin Canvas içeren parçaların sosyal medyada paylaşılma olasılığı % 145 daha fazla. Kullanıcıların, bir video döngüsü varsa parçayı dinlemeye devam etme olasılığı % 5 daha fazla.

 

Ayrıca, Canvas videolarında arka planda Canvas olmayan şarkılara kıyasla şarkıyı kişisel çalma listelerine ekleme olasılıkları % 20, parçayı kaydetme olasılığı ise % 1,4 daha fazla. Spotify video döngüleri içeren bir şarkıdan Spotify’ın profil sayfasını ziyaret etme olasılığı % 9 daha fazla.

 

Uygulama, Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Moldova, Cezayir, Bahreyn, Mısır, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan’da mevcut değil.

 

Fotoğraf: NeONBRAND
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Xiami Müzik 12 Yıl Sonra Kapanıyor