Spotify Avustralya’da Coğrafi Hedefleme İle Sürücüleri Yavaşlamaya Çağırıyor

Spotify Avustralya yol Güvenliği Vakfı ile ortak projesinde okulların yanından geçen sürücülere yavaşlamaları çağrısında bulunuyor ve buna uygun şarkılar gönderiyor. Uygulama ilk olarak Queensland’de denendi.

 

Avustralya Yol Güvenliği Vakfı (ARSF), Spotify ve Queensland’in önde gelen müzisyenlerinden bazılarıyla, okul bölgelerindeki sürücüleri coğrafi olarak hedefleyecek bir ekip oluşturdu.

 

Queensland’de pilot olarak uygulanan “Yavaşlama Şarkıları” kampanyası, daha yavaş tempolu şarkılar çalarak ve okul bölgelerinin beş kilometre yakınında sürücülere yol güvenliği mesajları göndererek, çocukları okul bölgelerinde güvende tutmayı hedefliyor.

 

Queensland’in The Jungle Giants, Caitlyn Shadbolt ve Shag Rock gibi önde gelen yerel müzisyenleri, şarkılarını mesajın hayata geçirilmesine yardımcı olmak için bağışladı.

 

Uygulama hakkında kimi sorular ise hemen akla geldi. Kamu araçlarıyla seyahat edenler okul bölgelerinde bu şarkıları ve mesajları dinleyecek mi, Spotify sürücü olanları nasıl anlıyor gibi sorular ardı ardına yükselmeye başladı.

 

Fotoğraf: Dan Gold
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Canlı Konserleri Başlatmak İçin Arayışlar Sürüyor