Spotify, Apple Watch’ta Streaming Servisini Kısmen Başlattı

Spotify’ı yakında Apple Watch üzerinden doğrudan dinlemek mümkün olacak. Spotify’ın, iOS telefona ihtiyaç duymadan Apple Watch aracılığıyla Wi-Fi ve GSM şebekesi üzerinden doğrudan kullanıma olanak veren uygulaması sınırlı sayıda kullanıcıya açıldı.

 

Apple Watch üzerinden Spotify streaming servisine erişim kullanıcılar tarafından sıkça talep edilmekteydi. Spotify 2019 yılında bu özelliğini sınırlı sayıda kullanıcı için beta olarak denemişti. Bu süreçte yapılan yorumlarda iOS kullanıcıları tarafından Spotify’ın Apple Music’in karşısında dezavantajlı olduğu görülüyordu. Eylül ayında başlatılan yeni denemenin sonuçları ortaya çıktı. (Bakınız; Spotify, Apple Watch’ta Streaming Deniyor)

 

Bu denemede müziğin çok daha iyi, sistemi uzaktan kumandayla yönetiyormuş hissiyatı veren bir kolaylıkla dinleyicilere sunulduğu belirtildi.

 

Yeni gelen özelliklerle Apple Watch üzerinden Spotify’da müzik dinlerken aynı zamanda müzik kütüphanesine de erişmek mümkün oluyor. Şimdilik Apple Watch’da arama butonu bulunmuyor. Şarkıyı bulmak için Siri gibi sesli komutlarla şarkı seçimi yapmanız ya da dinleyeceğiniz şarkıyı daha önce dinlemiş olmanız gerekiyor.

 

Spotify, yapılan güncellemelerle kendini her alanda var etmek için çalıştığını gösteriyor. Şu anda uygulamanın 130 milyonu ücretli üye olmak üzere dünya genelinde neredeyse 300 milyon müşterisi bulunuyor. Spotify, dijital müzik platformları arasında hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip fakat bu gücünü YouTube ve Apple Music karşısında kaybetmemek için de sürekli güncelleştirmeler yapmaya ve kendini yeni teknolojilerde geliştirmeye devam ediyor.

 

Fotoğraf: Simon Daoudi
İlginizi Çekebilecek Yazılar  IMPALA’dan Covid-19 Haritası ve Kriz Planı