Spotify, Apple Watch’ta Streaming Deniyor

Giyilebilir teknolojilerden en yaygın olanı saat ürünleri. Apple Watch’un kullanımı da gün geçtikçe daha yaygınlaşıyor. Apple Watch Series 6’nın piyasaya çıkması sonrası, Spotify da bu ürünlerde streaming başlatmak için Almanya’da deneme çalışmalarını başlattı.

 

Spotify Apple Watch ürünlerinde ilk kez Kasım 2018’de streaming ve çevrim dışı özellikleri olmadan kullanılmaya başlandı. Apple Siri uygulamasını  kendi dışındaki müzik servislerine açınca sesli asistan özelliğini devreye soktu ama Watch üzerinden  müzik yayınında Apple Music ve Pandora gibi rakiplerinin gerisinde kaldı.

 

Almanya’daki bazı Apple Watch kullanıcıları, ürünlerinde streaming akışı özellikleriyle ilgili bir güncelleme ile karşılaştı. Güncellemenin var olduğu ürünlerde şimdilik test olduğunu gösteren mavi bir beta yazısı bulunuyor. Bu özelliğe sahip olanlar  Apple Watch üzerindeki hoparlör ve bağlı bluetooth kulaklıkla müzik stream edebildiklerini bildirdiler.

 

Apple Music bu gibi ürünlerin çıkışlarında güncelliğini koruyarak büyümesine devam ediyor. Apple firmasının, hem Apple Music hem de Apple Watch gibi ürünlere sahip olması nedeniyle Apple Watch gibi her yeni giyilebilir teknoloji ürünlerinin piyasaya sürüldüğü anda, Apple Music’in kullanımı da güncel halde ürünlerde yer alıyor. Bu sektördeki Spotify gibi farklı uygulamalar için bu kadar kolay olmuyor ama iki sene yine de hayli uzun bir süre.

 

Fotoğraf: Raagesh C
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Yeni Teknolojiler, Yeni Pazarlama Yöntemleri