Sony Music Publishing Yenileniyor

Sony Music Publishing, marka kimliği için yeniden tasarlanmış logosu ve yeniden canlandırılmış modern vizyonu ile geri dönüyor. Sony Music’in uzun bir süredir edisyon şirketi olarak bilinen Sony/ATV adı 25 yıl sonra sona eriyor ve Sony Music Publishing olarak yeni bir edisyon dönemi başlıyor.

 

Sony Music Publishing adı, 25 yılın ardından geri dönüşünü kutluyor ve yeniden tasarlanmış bir logo ve yeni bir misyonla yeni bir marka kimliği sunuyor.

 

Yapılan açıklamada Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Jon Platt’ın liderliğindeki Sony Music Publishing adının yenilenmesinin, şirketin gelişiminde önemli bir adımı ifade ettiği ve Sony’nin güçlü eğlence markalarıyla daha da uyumlu hale geldiği ifade edilerek, yeni markanın Sony’nin “Sağlam Teknoloji Temelli Yaratıcı Eğlence Şirketi” kimliğini yansıttığı belirtildi.

 

Yenilenmiş logoda, yeni marka kimliğinin merkez görseli, eser sahipleri için sonsuz genişlikte fırsatları ifade eden rezonans ve titreşimlerle, ses dalgalarının bir soyutlaması olarak tasarlanmış. Sembolü tamamlayan unsur ise eser sahiplerinin vizyonunu ve hedeflerini yükselten Sony Music Publishing’in ruhunu ve karakterini tanımlayan “her ses önemlidir” sloganı.

 

Sony Music Publishing Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jon Platt, “Sony Music Publishing adına geri dönmek, bizi mirasımıza yeniden bağlıyor ve misyonumuzu ve kültürümüzü Sony Corporation ile daha da birleştiriyor” diyerek Sony Music Publishing’in her zaman, kültürleri birbirine bağlamak ve insanları bir araya getirmek için şarkı yazmanın gücüne inandığını ifade etti.

 

Sony Corporation Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida ise “Sony Music Publishing’in dinamik yeni markası, yaratıcı yaklaşımımızın ve müzik ve eğlence alanındaki liderliğimizin vaadini ifade ediyor” diyerek, kapsayıcı marka mesajının insanları her zamankinden daha fazla yakınlaştırmaya yol açacağına yürekten inandığını belirtti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Majörlerin Streaming Gelirleri Saatte 1,01 Milyon Dolar

 

Sony/ATV, orijinal Sony Music Publishing’i Jackson’ın ATV Music’iyle bir araya getiren Michael Jackson ile ortak bir girişimle 1995 yılında kurulmuştu. Jackson, 1985 yılında Northern Songs kataloğuna sahip olan ATV Music’i satın almıştı. Northern Songs ise, John Lennon ve Paul McCartney’nin Beatles’la birlikte yazdıkları tüm şarkıların haklarına sahipti.

 

2016 yılında Sony, Michael Jackson Estate’in Sony/ATV’deki % 50 hissesini satın alarak, tamamen kendisine ait bir Sony şirketi haline geldi.

 

2007’de Sony / ATV, bazı büyük Amerikan film ve televizyon kataloglarını içeren Famous Music’i satın aldı ve 2012’de Sony, bir grup yatırımcı ile birlikte EMI Music Publishing’i satın aldı. 2018’de EMI’nin kalan sahiplik hisselerini satın alarak Sony/ATV’nin dünyanın önde gelen müzik yayıncısı statüsünü pekiştirdi.

 

Şirket 2021 yılında nihayet Sony Music Publishing olarak yenilendi.

 

Fotoğraf: sonymusicpub