Sony Music 40 Podcast Daha Hazırlıyor

Podcast alanında önemli adımlar atmaya başlayan Sony Music tarafından kendi sitesinde yapılan açıklamada yıl sonuna kadar kırk yeni podcast daha yayınlayacakları duyuruldu. Sony konuyla ilgili ilk sunumunu Interactive Advertising Bureau (IAB) Podcast Upfront etkinliğinde yaptı.

 

Gerçekleştirilecek olan 40 podcast farklı türleri içeriyor. Yapımlarda aktör David Tennant, Academy Ödülü sahibi Adam McKay , gazeteci Lindsay Czarniak yer alıyor. Sony Music Entertainment ayrıca 90’lı yıllar müzikleri konulu, Tracy Clayton ve Akoto Ofori-Atta tarafından sunulacak bir başka program daha yapıyor.

 

Geçen sene podcast alanında önemli yatırımlar yaparak çeşitli işbirlikleri ve satın almaları  gerçekleştiren Sony Music, podcast alanındaki reklam gelirlerine göz diktiğini göstermiş oldu. Bloomberg tarafından yöneltilen bir soruya yanıt veren Sony Music dijital işler yöneticisi Denis Kooker bu adımın majör bir yapım şirketi tarafından podcaste yapılan en büyük yatırım olduğunu söyledi.

 

Gelir modeli esas olarak reklamlara dayanan podcast alanında dinleyici sayıları ve buna bağlı olarak reklam gelirleri hızla artıyor. Kooker, podcastte reklam için muazzam fırsatlar olduğunu söylüyor.

 

Fotoğraf: Vladimir Kondriianenko
İlginizi Çekebilecek Yazılar  SiriusXM Aboneleri Pandemide Artmaya Devam Edecek