SiriusXM Aboneleri Pandemide Artmaya Devam Edecek

SiriusXM, yatırımcılara abone tahminini açıkladı. Daha önce 2020 boyunca 500.000 net abone artışı öngören uydu-radyo devi, kendisi ödeyen abonelerde beklenen artışı % 40 daha artırdı ve 700.000’e çıkardı.

 

Halka açık şirket ek olarak toplam gelirin 2020 yılı boyunca yaklaşık 7,7 milyar dolara, serbest nakit akışının ise yaklaşık 1,6 milyar dolara ulaşacağını tahmin ettiğini belirtti.

 

SiriusXM CEO’su Jim Meyer, şunları söyledi: “Dönüşüm ve yayılma performansımız mükemmel olmaya devam ediyor ve SiriusXM’e olan talebin hala güçlü olduğu açık. Tüketiciler, benzersiz ses paketimizde ve sağladığı tüm eğlence ve bilgilerde muazzam bir değer bulmaya devam ediyor.”

 

SiriusXM hisseleri (SIRI olarak işlem görüyor) günde % 2,28 düşüşle 5,58 $ ‘a geriledi. Mart ayında COVID-19 salgınının başlangıcından hemen sonra, hisse senedi 6 dolar aralığında büyük ölçüde sabit kaldı.

 

Digital Music News haberine göre yeni koronavirüsün başlattığı genel piyasa belirsizliği ve ekonomik baskı, SiriusXM’in yüksek profilli hamleler yapmasını engellemedi.

 

New York City merkezli SiriusXM, bu yılın başlarında bir dizi premium konseri yeniden yayınlama trendi başlatmıştı ve Temmuz ayında Pandora yayın hizmetinde bir dizi canlı performans sunacağını duyurmuştu. SiriusXM, The Killers’ın 15 Eylül Salı günü ikinci Pandora Live konserini sunacağını açıkladı.

 

Fotoğraf: Alessandro Cerino
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Facebook Müzik Videoları İçin Yeni Bir Alternatif mi?