Shutterstock, Yapay Zeka Şirketi Amper Music Hisselerini Aldı

Amper Music, 2017’de kurulduktan sonra önde gelen YZ müzik girişimlerinden biri oldu. Şimdi ise önemli oranda hissesi, büyüyen bir müzik prodüksiyon işine de sahip olan fotoğraf ve video kütüphanesi Shutterstock tarafından satın alındı.

 

Amper Music kurulduktan sonra insanların kendi yaratıcı projelerinde kullanmaları için YZ  ile müzik yapmalarını sağlayacak bir araç geliştirdi. Bu gün orijinal müziklerin ortaya çıkarılması için binlerce sanatçı tarafından farklı enstrümanlar kullanılarak kaydedilmiş bir milyondan fazla sample kaydını sunuyor.

 

Shutterstock satın almanın kendi sanatçı topluluğu tarafından oluşturulan parçaların içerik araması ve keşfinin kolaylaştırılmasının yanı sıra Shutterstock kullanıcıları için gelişkin düzenleme araçları sağlanması amacıyla yapıldığını belirtti.

 

AR-GE çalışmalarının arttırılarak Shutterstock’un kullanıcılarına daha hızlı ve daha basit şekilde içerik üretmelerini sağlayacak yenilikler getirmek de hedefler arasında yer alıyor.

 

Bu işbirliği ile filmler, firmalar, reklamlar vb. kullanımlar için düşük bütçeli repertuar temin edilmesi kolaylaşmış olacak.

 

Bu, ilk YZ / prodüksiyon müziği bağlantısı değil. ​​Amadeus Code, 2019’da YZ tarafından bestelenen parçalardan oluşan telifsiz bir müzik kitaplığı başlatmıştı.

 

Gözüken o ki, YZ müzik sektöründe giderek artan şekilde yer alacak. Bunun sonuçları üzerinde şimdiden düşünmeye başlamakta yarar olsa gerek.

 

Fotoğraf: Minh Pham
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Albümlerde Arttırılmış Gerçeklik