Sektörden > Haberler

Activision Blizzard firmasını 69 milyar dolara satın alması, Microsoft’u oyun piyasasının önemli oyuncularından birisi haline getirirken Sony tarafını sarsan bir hamle oldu.

Sony Music Entertainment (SME), müzik ve moda girişimcisi Brad Scoffern tarafından kurulan lider butik mağazacılık şirketi Ceremony of Roses (CoR)'a yaptığı stratejik yatırımla yeni bir küresel medya, marka, tasarım ve etkinlik şirketinin kurulduğunu duyurdu.

İngiltere müzik dünyasının ödülleri BRIT için geri sayım başladı. TikTok BRIT adaylarının halk oylaması için devrede.

Amerika’nın Ulusal Bağımsız Mekanlar Birliği NIVA, ABD Kongresi’nde endişelerini dile getirdi. NIVA No-Showların % 50’lere çıktığını söylüyor.

Boris Johnson 27 Ocak tarihinde sona erecek olan mevcut sınırlama uygulamasının devam etmeyeceğini belirtti. Maske takmanın zorunluluk olmaktan çıkacağını ancak takılmasını tavsiye ettiklerini belirtti.

İsviçreli müzik Fintech şirketi, İngiltere'nin önde gelen fiziki müzik dağıtımcılarından biri olan Proper Music’i satın aldı.

Hipgnosis ve Blackstone, Kenny Chesney’in kayıtlı müziklerden elde ettiği teliflerin % 80’ini aldı.

Şarkılar üzerindeki hakların satılmasına aracılık eden DjookyX  isimli platform ilk satışını gerçekleştirdi.

Bağımsız yapım şirketlerinin lisanslama kuruluşu olan Merlin ile YouTube içerik sağlayıcıları için lisanslı müzik hizmeti veren Lickd arasında lisans sözleşmesi imzalandı.

Dünyanın karşı karşıya olduğu iklim krizi nedeniyle firmalar ardı ardına önlemler almaya çalışıyorlar. COP26 sonrasında bu konudaki adımlar hızlanacak gibi gözüküyor.