Sektörden > Haberler

Universal Music Group’un kısa süre önce duyurulan “müzik temelli deneysel otel mülklerinin” ilki olan Mississippi, Biloxi'deki 1,2 milyar dolarlık UMUSIC Broadwater otel kompleksinin inşaatı önümüzdeki yıl başlayacak ve 2023'te tamamlanacak.

Süper hayran kitlesinin dikkatini çekecek şekilde hizmet sunan niş platformlar, müzik streamingin ticari anlamda büyümesine hizmet ediyorlar.

Firmanın bağlı olduğu Vivendi tarafından duyurulan rakamlara göre Universal son çeyrekte 1,14 milyar dolar gelir elde etti. Bu bir sene öncenin aynı dönemine göre % 22,6 büyüme anlamına geliyor.

TikTok müzik ve videoların birleştirilerek efektler ile kullanıcıların videolar oluşturup yayınladığı bir eğlence platformu, aynı zamanda en fazla kullanılan uygulamalardan biri.

VEVO  Apple TV’de yayınlanacak videoları için XITE şirketi ile işbirliği yaparak yeni bir app hazırlıyor. Bu iki şirket Avrupa ve Amerika’da yerel müzik videolarının televizyona aktarılması sürecinde birlikte çalışmıştı.

Warner Music Group (WMG), Baltık ülkelerinde faaliyetlerini artırmak için Estonya’da ofis açıyor. Şirket yeni yapılacak projeleri bu ofis üzerinden gerçekleştirecek.

BTS’nin sahne aldığı dijital konser etkinliğini dünyanın her yerinden seyirciler çevrimiçi izledi. Dünyanın tanınmış K-Pop gruplarından BTS, müzik piyasasında popülerliğiyle dikkat çekiyor. Özellikle genç kesim tarafından çok sevilen grubun A.R.M.Y. olarak adlandırılan büyük bir hayran kitlesi var.

12 Ekim 2020'den itibaren, Triller kullanıcıları canlı stream yapma olanağına sahip olacaklar ve bu yeni özellikle içerik oluşturucular oluşturdukları içeriklerinden para kazanma imkanına sahip olacaklar.

RTÜK, kendi web sayfasından yaptığı açıklamayla internet ortamından yayın lisansı almadan yayın hizmeti veren URL adreslerini duyurdu ve çeşitli internet platformlarının 72 saat içerisinde yayın lisansı almak için başvuruda bulunmaları gerektiği uyarısında bulundu.

12 Ekim 2020’de İngiltere Sanat Konseyi (Arts Council England) tarafından yapılan açıklamaya göre 1.385 sanat kuruluşu, Hükümetin 1,57 milyar poundluk Kültürün İyileştirilmesi Fonu'ndan 257 milyon poundluk pay alarak yararlanıyor.