Sektörden > Haberler

Merkezi New York, Manhattan'da olan ve ABD'de faaliyet gösteren uydu radyo ve çevrimiçi radyo hizmetleri sunan Amerika’nın büyük yayın şirketi SiriusXM, yaptığı basın açıklamasıyla abone sayısını artırdığını ve üçüncü çeyrekte 169.000 bireysel ödemeli yeni abone kaydettiğini duyurdu.

Twitch, telif hakkı ihlali yapan videoları otomatik olarak yayından kaldırdı. Kanal sahiplerine de videoların telif hakkı nedeniyle yayından kaldırıldığına ilişkin bilgilendirici mail attı.

Spotify şimdilik sadece ABD’de uygulayacağı yeni günlük sabah radyo şovu “The Get Up”ı duyurdu.

Universal Music Group’un kısa süre önce duyurulan “müzik temelli deneysel otel mülklerinin” ilki olan Mississippi, Biloxi'deki 1,2 milyar dolarlık UMUSIC Broadwater otel kompleksinin inşaatı önümüzdeki yıl başlayacak ve 2023'te tamamlanacak.

Süper hayran kitlesinin dikkatini çekecek şekilde hizmet sunan niş platformlar, müzik streamingin ticari anlamda büyümesine hizmet ediyorlar.

Firmanın bağlı olduğu Vivendi tarafından duyurulan rakamlara göre Universal son çeyrekte 1,14 milyar dolar gelir elde etti. Bu bir sene öncenin aynı dönemine göre % 22,6 büyüme anlamına geliyor.

TikTok müzik ve videoların birleştirilerek efektler ile kullanıcıların videolar oluşturup yayınladığı bir eğlence platformu, aynı zamanda en fazla kullanılan uygulamalardan biri.

VEVO  Apple TV’de yayınlanacak videoları için XITE şirketi ile işbirliği yaparak yeni bir app hazırlıyor. Bu iki şirket Avrupa ve Amerika’da yerel müzik videolarının televizyona aktarılması sürecinde birlikte çalışmıştı.

Warner Music Group (WMG), Baltık ülkelerinde faaliyetlerini artırmak için Estonya’da ofis açıyor. Şirket yeni yapılacak projeleri bu ofis üzerinden gerçekleştirecek.

BTS’nin sahne aldığı dijital konser etkinliğini dünyanın her yerinden seyirciler çevrimiçi izledi. Dünyanın tanınmış K-Pop gruplarından BTS, müzik piyasasında popülerliğiyle dikkat çekiyor. Özellikle genç kesim tarafından çok sevilen grubun A.R.M.Y. olarak adlandırılan büyük bir hayran kitlesi var.