Sektörden > Haberler

Ülkemizde meslek birliklerinin Ortak Lisanslama Protokolü imzalama çalışmaları sürerken, bu tür iş birliklerinin başarısına dair bir haber İngiltere’den geldi.

Into-it yeni bir dijital reklam firması. Sanatçıların hayranlara ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla müzik endüstrisiyle iş birliğine gitti. Faaliyet, teknoloji için bir beta test programı ile başlıyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Genel Kurul Toplantısını yapan Almanya yapımcılar ve icracıların meslek birliği GVL gelirlerini yıllık % 15 artışla 248,6 milyon avroya çıkardığını duyurdu.

Sony Music Publishing 22 Publishing'in büyüyen hit şarkı sözü yazarları, sanatçıları ve yapımcıları için önemli fırsatlar yaratmak üzere NEON16 ile yakın bir iş birliğine giriyor.

Insider Intelligence Amerika’da linear TV reklam harcamalarının bu yıl 68,35 milyar dolara ulaşacağı öngörüsünde bulundu. 2026'da ise 64,94 milyar dolara düşeceğini belirtti.

K-Pop dünyasının tartışılmaz bir numarası BTS’nin geleceği hakkında tartışmalar yoğunlaşıyor. Rivayetler grubun dağılma ihtimalinin kuvvetli olduğu yönünde.

İngiltere Piyasalar ve Rekabet Kurumu CMA tarafından iki büyük oyuncuya yönelik yeni bir soruşturma başlatılması ihtimal dahilinde.

Recording Academy 2023 Grammy Ödülleri için beş yeni kategori ekledi. Akademi, “Yılın Söz Yazarı” kategorisini de ödüllerine ekledi.

Demans yönetimine yardımcı olacak yeni bir müzik müdahale aracı olan Vera, App Store'da. Uygulama, Universal Music Group'un repertuarını kullanıyor.

Spotify 13 Haziran’da, metinden ilgi çekici, nüanslı ve şaşırtıcı derecede gerçekçi sesler yaratan dinamik bir AI ses platformu olan Sonantic'i satın alma niyetini açıkladı.