Sektörden > Görüşler

Müzikanaliz tarafından 24 kasım 2021 saat 14.00'da yapılacak olan "Cayma Hakkı" webinarı öncesinde Bülent Forta ile konuştuk.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MESAM Genel Başkanı Recep Ergül sorularımızı yanıtladı.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MÜYAP Genel Başkanı Bülent Seyhan sorularımızı yanıtladı.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MSG Genel Sekreteri Dr. Barış Şensoy sorularımızı yanıtladı.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MÜYA-BİR Genel Sekreteri Av. Eşber Güzel sorularımızı yanıtladı.

Zorlu bir pandemi sürecinin ardından 1 Temmuz’da gerçekleşen açılmalar sonrasında sektörün yeniden hayata geçmesinin ardından canlı sektörle ilgili sorularımızı bu kez İKSV'den İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer'e yönelttik.

Zorlu bir pandemi süreci geçti ve en çok etkilenen sektörlerin başında canlı müzik sektörü geliyordu. Canlı sektörün pandemiden nasıl etkilendiği, açılmalarla birlikte nasıl bir süreç beklendiğine dair sorularımızı TESDER Başkanı Alp Çağrı Günal yanıtladı.

Bütün dünyadan farklı türden geleneksel müziklerin temsil edildiği ve her türlü etnik, folk, geleneksel müziği ağırlayan “Dünya Müziği Fuarı” WOMEX, önceki yıllarda fuara katılanlar arasında pandeminin müzik endüstrisi üzerindeki etkilerine ilişkin bir anket düzenledi.

İngiltere Hükümeti kültür ve sanat alanında açıkladığı destek talebi sonrasında meslek birlikleri başkanlarına ülkemizdeki durumu sorduk. MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen sorularımızı aşağıdaki gibi yanıtladı.

İngiltere Hükümeti kültür ve sanat alanında açıkladığı destek talebi sonrasında meslek birlikleri başkanlarına ülkemizdeki durumu sorduk. MESAM Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Şenel Önaldı sorularımızı aşağıdaki gibi yanıtladı.