Sektörden > Gelişmeler

TikTok videolarının gösterim algoritmasında değişikliğe gitti.

Spotify’ın yeni müzikleri keşfetmeye olanak veren Release Radar listeleri 16 milyardan fazla dinlendi. Spotify yeni müzik radarı, dünya çapında en çok dinlenen kişiye özgü Spotify çalma listeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Billboard, Logitech ile yaptığı ortaklıkla “Song Breaker Chart” uygulamasını başlattı. “Song Breaker Chart”, dijital alanda içerik oluşturma yoluyla müzik tüketimini yönlendiren influencerların endüstri standardı bir sıralamasını sağlıyor.

Amerika kökenli ancak İngiltere, Avusturalya, Yeni Zelanda ve Dubai gibi ülkelerde de yerleşik olan küresel organizasyon ve biletleme şirketi Live Nation etkinliklerde aşı zorunluluğu veya negatif test sonucu için start verdi.

Paris merkezli Believe Digital Music, Hindistan’ın önemli müzik şirketlerinden Venus Music’i satın aldı. Believe Digital Music, şirketin ismini de değiştirdi. Yeni marka ile Ishtar ismi ile şirket faaliyetlerine devam edecek.

Pandemi döneminde hızla artan canlı stream uygulamalarının lisanslanması İngiltere bağlantılı hak takibi kuruluşu PPL tarafından da ele alındı. PPL CEO’su Peter Leathem konu üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Dünya devi Tencent yatırımcıların ilgisini çekecek gelişmeler yaşıyor. Münhasır anlaşmaları iptal olurken hisse senetleri değer kaybediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Aralık ayında salgın döneminde zor günler geçiren besteci, söz yazarı, yorumcu dahil müzik emekçileri ve çalışanları için 1.000’er TL maddi destek yapacağını açıklamıştı.

Believe Digital, geçen ay Paris Menkul Kıymetler Borsası'nda 500 milyon avro olarak duyurduğu halka arzını 300 milyon avroya düşürdü. Ancak, Believe'in uyguladığı bir “Fazla tahsis seçeneği” ile halka arz toplam 330 milyon avroya kadar yükselebilir.

BTS’nin yeni single'ı "Butter", Spotify ve YouTube'da 24 saatlik ilk yayın rekorunu kırdı. BTS, Justin Bieber’ın "I Don't Care" ini geride bırakarak, 20,9 milyon küresel streaminge ulaşmayı başardı.