Sektörden

Tersine mühendislik yöntemine kullanan bir kod yazıcısı TikTok’u kişisel verileri toplamakla suçladı. Araştırmacıya göre TikTok sosyal bir network olmaktan çok kişisel verileri toplayan bir casus yazılım olarak çalışıyor.

Glassnote adlı yapım şirketinin kurucusu davulcu Daniel Glass Music Week için verdiği röportajda Biden yönetiminin müzik yaratıcılarına bakışını değerlendirdi.

Apple web radyoları doğrudan yapım şirketleri tarafından lisanslanıyor. PPL Apple web radyolarının tek merkezden lisanslanması için bir girişimde bulunarak yapım şirketleriyle alternatiflerin neler olabileceğini araştırıyor.

Rusya’da korsan karşıtı süreç devam ediyor. AZAPI, korsana karşı mücadelede çalışmaları yetersiz olduğunu iddia ettiği Yandex ve Mail.ru sitelerini Avrasya Ekonomi Komisyonu’na şikayet etti.

Dünyanın önde gelen canlı eğlence şirketi Live Nation, biletli bir canlı stream platformu olan Veeps'in çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu. 

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü WIPO’nun, korsan sitelerin ve uygulamaların reklam gelirlerini engellemek için kurduğu veri tabanı WIPO ALERT, günden güne büyüyor.

YouTube, YouTube Studio'da içerik oluşturucuların 24 saatlik bir zaman dilimi boyunca video performansını izlemelerine olanak tanıyan yeni bir analiz aracı başlatıyor. Bu daha önce mevcut olmayan bir seçenek.

Google, fitness teknoloji firması Fitbit'i satın alma sürecini tamamladı. Kasım 2019'da fitness teknoloji firması Fitbit'i 2,1 milyar dolara satın almayı planladığını duyurmuş, anlaşma yasal incelemeye tabi tutulmuştu. Satın alma süreci nihayet tamamlandı.

Canlı konserlere dönüş için çözüm arayışları devam ediyor. Almanya ve İspanya’da yapılan deneysel konser araştırmaları, İngiltere’de bir şirket tarafında başlatılan konser öncesi test uygulamaları, TicketMaster tarafından başlatılacak olan “Akıllı Etkinlik” projesi bunlar arasında.

TikTok Amerika’da Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Kanunu’nun (COPPA) ihlali nedeniyle Federal Ticaret Komisyonu’na yüklü miktarda para cezası ödemek zorunda kalmıştı. TikTok, ödemek zorunda kaldığı bu cezalardan sonra çocuklar için aldığı güvenlik önlemlerini arttırdı.