Sektörden

İngiltere Hükümeti’nin resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre İngiltere canlı etkinliklerin iptaline veya ertelenmesine yönelik sigorta programını başlatıyor.

Amsterdam borsasındaki halka arz sonrasında Universal hisseleri önemli bir yükseliş gösterdi.

Amerikalı telif hakkı sahipleri Çin'de korsanlığa karşı daha sert önlemler alınmasını talep ediyor.

TikTok’un sahibi ByteDance bu yılın sonlarında Çin'de yeni bir müzik streaming hizmeti başlatmayı planlıyor. Şu an geliştirme aşamasında olan hizmet geçici olarak “Feilo” olarak adlandırılıyor.

Warner Müzik Güney Afrika, önde gelen yerel bağımsız plak şirketi Coleske'yi satın aldı.

Ekolojik yıkım ve iklim krizi karşısında müzik sektörü de adımlar atıyor. IFPI plak şirketlerinin önlemlerini içeren bir bilgi notu yayınladı.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MESAM Genel Başkanı Recep Ergül sorularımızı yanıtladı.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MÜYAP Genel Başkanı Bülent Seyhan sorularımızı yanıtladı.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MSG Genel Sekreteri Dr. Barış Şensoy sorularımızı yanıtladı.

Yıllardır meslek birliklerinin gündeminde olan Özel Kopyalama Harçlarına ilişkin sorularımızı müzik alanındaki meslek birliklerine yönelttik. MÜYA-BİR Genel Sekreteri Av. Eşber Güzel sorularımızı yanıtladı.