Sektörden

Universal Music Group’un kısa süre önce duyurulan “müzik temelli deneysel otel mülklerinin” ilki olan Mississippi, Biloxi'deki 1,2 milyar dolarlık UMUSIC Broadwater otel kompleksinin inşaatı önümüzdeki yıl başlayacak ve 2023'te tamamlanacak.

Süper hayran kitlesinin dikkatini çekecek şekilde hizmet sunan niş platformlar, müzik streamingin ticari anlamda büyümesine hizmet ediyorlar.

Firmanın bağlı olduğu Vivendi tarafından duyurulan rakamlara göre Universal son çeyrekte 1,14 milyar dolar gelir elde etti. Bu bir sene öncenin aynı dönemine göre % 22,6 büyüme anlamına geliyor.

TikTok müzik ve videoların birleştirilerek efektler ile kullanıcıların videolar oluşturup yayınladığı bir eğlence platformu, aynı zamanda en fazla kullanılan uygulamalardan biri.

VEVO  Apple TV’de yayınlanacak videoları için XITE şirketi ile işbirliği yaparak yeni bir app hazırlıyor. Bu iki şirket Avrupa ve Amerika’da yerel müzik videolarının televizyona aktarılması sürecinde birlikte çalışmıştı.

Warner Music Group (WMG), Baltık ülkelerinde faaliyetlerini artırmak için Estonya’da ofis açıyor. Şirket yeni yapılacak projeleri bu ofis üzerinden gerçekleştirecek.

Apple tarafından yapılan duyuruya göre yeni müzik videolarını ve ilk gösterimlerini, özel olarak seçilmiş müzik videolarından oluşan blokları, canlı şovlar ve etkinliklerin yanı sıra listeleri ve konukları içeren popüler müzik videoları yayınlayan 24 saatlik ücretsiz Apple Music TV başlatıldı.

Hollanda eser sahipleri meslek birliği Buma Stemra dünyanın en yaygın kısa mobil video paylaşım sitesi olan TikTok ile lisans anlaşmasını imzaladı. TikTok’un Avrupa’da 100 milyon aktif kullanıcısı var.

BTS’nin sahne aldığı dijital konser etkinliğini dünyanın her yerinden seyirciler çevrimiçi izledi. Dünyanın tanınmış K-Pop gruplarından BTS, müzik piyasasında popülerliğiyle dikkat çekiyor. Özellikle genç kesim tarafından çok sevilen grubun A.R.M.Y. olarak adlandırılan büyük bir hayran kitlesi var.

Spotify tarafından yapılan açıklamada konuşma içerikleriyle müziği yan yana getirecek yeni bir adım attıkları duyuruldu. Bu yeni uygulama ile podcast içinde konuşmanın yanısıra şarkıların tam hallerinin yer alması mümkün olacak.