Şarkı Yarışmasında Avatarlar Sahnede

Pek çok ülkede farklı versiyonları olan şarkı yarışmalarına bir yenisi eklendi: Alter Ego. Ancak program değişik bir formatta. Şarkıcı adaylarının kendileri yerine avatarları sahnede.

 

Amerika Fox TV’de başlayan Alter Ego adlı şarkı yarışmasında şarkıcı adayları sahne arkasında yer alırken avatarları sahnede performans sergiliyorlar. Bunun, yarışmacıların kendilerini ifşa etmeden duyulmalarını ve görünmelerini sağlamak için bir yol olduğu düşünülüyor. Yönetici yapımcı Matilda Zoltowski, “Bu teknolojiyi kullanarak, şarkıcılara ve genellikle böyle bir gösteriye veya yarışmaya katılamayacak insanlara fırsat tanıdıklarını” söylüyor.

 

Yarışmacılar, hareket yakalama teknolojisi ile benzersiz performans stillerini sergilerken, kendilerini yeniden keşfetmeleri için kendi avatarlarını oluşturarak her zaman görünmek istedikleri gibi görünme şansını yakalıyorlar. Her sanatçı, yaptıkları her hareketi yakalayan özel bir elbise giyecek.

 

Teknoloji avatarlara herhangi bir görünüm veya yetenek sunarak kapsamlı bir “makyaj” sağlıyor.

 

Yarışma sonunda kazanan kişi 100.000 dolarlık nakit ödülü alacak. Yarışmacılara – özellikle kazanan yarışmacıya – avatarlarını gerçek dünyaya götürme fırsatı verilecek.

 

Özel teknolojinin, gösteriyi diğer şarkı yarışması programlarından farklı kılacağı muhakkak. Programın jürileri arasında yer alan Will.i.am, bunun daha büyük etkileri olacağını düşünüyor ve bu teknolojinin ilerleyen zamanlarda film yapımını, realite şovlarını ve eğlenceyi değiştireceğini ifade ediyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  İspanya’da 5.000 Kişilik Konser Denemesinin Sonuçları