Roblox ve Twenty One Pilots Konseri

Bilgisayar oyunları ile müzik endüstrisinin işbirliklerine bir yenisi daha eklendi. Twenty One  Pilots turnesi Roblox’daki avatar konseriyle başlıyor.

 

Turne Roblox’ta, grup üyeleri Tyler Joseph ve Josh Dun’ın Mayıs albümlerinden Scaled & Icy’yi avatar olarak seslendirecekleri sanal bir konserle başlayacak. Beş şarkılık konser prömiyeri 17 Eylül’de saat 19.00’da. İzleyiciler, şarkıların sırasını gerçek zamanlı olarak seçebilecek, tekrar oynatabilecek. Her şarkının şarkı sözlerinden ilham alan kendi hayali, sanal ortamı olacak. Bugünden itibaren hayranlar, sanal ürünlerin kilidini açan oyunlara dahil olmak, kamera arkası görüntülerini izlemek vb.  için grubun konser öncesi mekanını ziyaret edebilirler.

 

Konser Warner grubu ile Roblox arasında var olan işbirliğinin yeni bir adımı. Warner daha önce de için Why Don’t We, Ava Max ve Royal Blood gibi Roblox “lansman partisi” performanslarında işbirliği yapmıştı. Ne var ki Twenty One Pilots konseri, Sony Music sanatçısı Lil Nas X’in geçen Kasım ayında toplam 33 milyon görüntüleme alan konserinin ardından, Roblox’un ikinci avatar etkinliği olacak.

 

Roblox küresel müzik başkanı Jon Vlassopulos, Billboard’a “İlk dönem bu konserlerin bir gösteri olduğu zamandı” diyerek ikinci dönemin tamamen etkileşim ve katılımla birlikte diğer tüm dünyaları platforma çekmekle ilgili olduğunu belirtti.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Oyun Sektöründeki İmkanlar