Roblox ve Insomniac İş Birliği

Roblox, dans müziği festivali Electric Daisy Festival’i metaverse’e taşımak için elektronik müzik etkinliği organizatörü ve yapımcı Insomniac ile iş birliği yaptı.

 

World Party adlı etkinlikle gala yapan EDC Las Vegas 2021, Roblox’ta düzenlenecek ilk müzik festivali olacak. 500.000’den fazla katılımcı Las Vegas Motor Yarış Pisti’ndeki Under the Electric Sky’da bir araya gelirken, izleyiciler 22 Ekim’de yayınlanacak sanal bir gösteri öncesi etkinliğiyle 23-25 ​​Ekim tarihleri ​​arasındaki metaverse festivaline katılabilir.

 

İzleyiciler, EDC’nin festival sahnelerinde ve CosmicMeadow, CircuitGrounds, Camp EDC, Pixel Forest ve daha fazlası gibi alanlarda kendilerine yer bulabilirler.

 

Fiziki etkinliğe katılmayan festival izleyicileri, World Party’nin metaverse’deki sanal sahnelerindeki setleri izleyebilecek ve keyfini çıkarabilecekler. Performanslar, 22 Ekim’de 16.00’da sınırlı bir ön gösteri ile başlayacak ve EDC setlerinin çoğu ertesi gün yayına geçecek.

 

Sanatçıların kendileri de sunucu atlama yoluyla metaverse’e geçecekler ve festival boyunca World Party deneyimi içinde buluşacak ve izleyicileri selamlayacaklar.

 

Roblox gibi bir metaverse lideriyle ortak olmanın ve yeni bir metaverse yaratmanın Insomniac için heyecan verici bir fırsat olduğunu söyleyen Insomniac’ın kurucusu ve CEO’su Pasquale Rotella, elektronik dans müziğini dijital dünyaya taşıdığı için heyecanlı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Facebook, Bollywood Yapım Şirketi Tips Music ile Lisans Anlaşması İmzaladı