Roblox NMPA İle Anlaştı

Amerika’nın ulusal edisyon şirketlerini temsil eden NMPA ve video oyun platformu Roblox, Roblox’a karşı NMPA üyeleri tarafından daha önce açılan davanın çözümünü de sağlayan anlaşmayı imzaladılar.

 

NMPA tarafından yapılan açıklamaya göre, anlaşma aynı zamanda “Platformda yeni yaratıcı ve ticari fırsatların kilidini açacak edisyonlarla gelecekteki küresel ortaklıkların temelini oluşturuyor”.

 

Anlaşma, bir grup NMPA üyesi bağımsız edisyon şirketleri ve bazı majör edisyon şirketleri tarafından telif hakkı ihlali iddiasıyla Roblox’a açılan davada ileri sürülen tüm iddiaları çözümleyecek şekilde davayı ortadan kaldırıyor ve tüm uygun NMPA edisyon şirketlerine açık olacak şekilde “Sektör genelinde bir katılım” sunuyor. Üyelerin ayrı ayrı yapabilecekleri lisanslama anlaşmaları için müzakere dönemi başlatılıyor. Ayrıca Roblox ile edisyon şirketleri arasında yenilikçi ortaklıkların önünü açıyor.

 

NMPA Başkanı ve CEO’su David Israelite, Metaverse’de müzisyenler ve şarkı yazarları için benzersiz bir platform sunmaya devam eden Roblox ile geleceğe dönük bir yol buldukları için son derece memnun olduklarını ifade etti.

 

Roblox Başkan Yardımcısı, Küresel Müzik Başkanı Jon Vlassopulos da NMPA üyeleriyle anlaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Müzik Dünyasının 2021 Satın Alımları 5 Milyar Dolar