Roblox Dünyası’nın İlk Canlı Streamingi Lil Nas X’ten

Oyun dünyasında canlı streamingler ilk defa yer almıyor. Fortnite Marshmello ve Travis Scott konserleriyle bunu ilk başlatanlardan. Şimdi sırada kullanıcılarının kendi oyunlarını tasarlamasına ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan farklı oyun türlerini oynamalarına izin veren çok oyunculu çevrimiçi oyun ve oyun oluşturma mecrası Roblox var.

 

Bu yılın başlarında oyunda, One World: Together at Home yardım konserinin yayınlandığı büyük bir sahne vardı. Roblox oyuncuları, oyun içinden canlı streamingi izlerlerken arkadaşlarına bağlanıp sohbet edebiliyorlardı. Ayrıca Ava Max albümünü Roblox’ta da yayınlamıştı – ancak Lil Nas X’in Roblox promosyonu yeni bir deneyim olarak görülüyor.

 

Lil Nas X, Roblox dünyasındaki ilk canlı streaming konserinin başrolünde yer alıyor. Kendi hit parçası “Old Town Road” u seslendirirken, sahne onun etrafında bir Eski Batı setine dönüşecek. Şarkı süresince ahşap dekorlu salonlar ve yuvarlanan tumturaklı otların görüntüleri eşlik edecek. Ardından sahne, sanatçının hitleri “Rodeo” ve “Panini” için başka bir konsepte girecek. Lil Nas X ayrıca Roblox sahnesindeyken yeni single’ı “Holiday” i seslendirecek.

 

Lil Nas X Normal bir canlı yayın yapmak istemediğini, şu anda herkesin yaptığı şeyin bu olduğunu ve gerçekten insanların beklemeyeceği özel bir şey yaratmak istediğini söylüyor.

 

Roblox, bu hitleri Fortnite oyuncularından bile daha genç trendlere sahip yeni bir kitleye getiriyor. Dünyanın en büyük çok oyunculu oyun topluluklarından biri olan Roblox, çoğunlukla 7-18 yaş aralığında 150 milyondan fazla aktif oyuncuya sahip.

 

Sanal konser birkaç günlük bir etkinlik olarak planlandı. Soru-cevap programı Cuma günü başlarken konser Cumartesi günü gerçekleşecek. Oyun içinde iki kez daha tekrar gösterime sokulacak, böylece farklı zaman dilimlerindeki insanlar da ulaşabilecek.

 

Fotoğraf: Emmanuel
İlginizi Çekebilecek Yazılar  PPL 2020’de Toplam 260 Milyon Pound Dağıttı