Ratatouille: TikTok Müzikali’nden Sahne Sanatçılarına 2 Milyon Dolar Bağış

TikTok Müzikali, ilk etapta Todaytix platformunda satılan 200.000’den fazla biletle prömiyer yaptı. Gelen talepler üzerine iki gün sonra TikTok üzerinden 150.000’den fazla izleyicinin izlediği bir tekrar performansı da gerçekleşti. Müzikal yaklaşık 350.000 kişi tarafından izlendi.

 

Bir aydan kısa bir sürede oluşturulan Ratatouille: TikTok Müzikali ile iki ayrı platformdan oluşturulan gösterimlere katılımla 2 milyon dolar değerinde bağış toplandı. Bu bağış pandemiden etkilenen performans sanatçıları için kullanılacak.

 

Müzikal, içeriği TikTok topluluğu tarafından oluşturulan   tek seferlik bir performanstı. Kolektif çalışma, dünya çapında 200 milyondan fazla hayranın katılımını sağladı. Broadway Sinfonietta orkestrası her parçayı seslendirdi. Müzikal, Michael Breslin ve Patrick Foley tarafından sanal ortama uyarlandı. Koreografisini Ellenore Scott ve yönetmenliğini Lucy Moss yaptı.

 

Disney/Pixar animasyon filmi etrafında inşa edilen kurgusal “gösteri” için besteciler, hayranlar, set tasarımcıları, müşteriler ve koreograflar müzikal çeşitlilik oluşturdular.

 

Fotoğraf: Kyle Head
İlginizi Çekebilecek Yazılar  İtalyan Besteci Ennio Morricone 91 Yaşında Öldü