PPL Jamaika İle İşbirliğini Genişletti

Jamaika ve İngiltere bağlantılı hak sahiplerine ilişkin temsili haklar kuruluşları JAMMS ve PPL Jamaikalı yapımcıların ve sanatçıların uluslararası alanda temsilini sağlamak üzere işbirliğini genişlettiler.

 

İki şirket arasındaki yeni ortaklıkla, PPL’nin tüm büyük müzik pazarlarının yanı sıra Avustralya, Güney Kore, Güney Afrika ve Hindistan gibi çok çeşitli bölgelerde JAMMS üyeleri için uluslararası gelirleri toplanmış olacak.

 

JAMMS bazı ülkelerde muadilleriyle doğrudan anlaşmalara sahip ancak PPL’nin diğer temsili hak kuruluşları ile 100’den fazla uluslararası anlaşma ağında bulunması, 1.400’den fazla yerleşik yapımcı ve sanatçı adına JAMMS’ın uluslararası teliflerinin daha da artmasına destek olacak.

 

Genişletilmiş işbirliği 2020’yi de kapsayacak şekilde yürürlüğe girdi ve düzinelerce JAMMS üyesi işbirliğinden şimdiden yararlanmaya başladı.

 

Yeni ortaklık hakkında yorum yapan JAMMS Genel Müdürü Evon Mullings, amaçlarının basit olduğunu, üyelerinin telif gelirlerini artırmak için onlara en iyi şansı sağlamak olduğunu belirterek “Bu genişletilmiş düzenleme ile daha fazla üyemize daha fazla telif ödemesi yapmak için ihtiyaç duyduğumuz küresel ilerlemeyi sağlıyoruz” dedi.

 

PPL İcra Kurulu Başkanı Peter Leathem ise Jamaika’nın zengin bir müzik yeteneğine sahip olduğunu ve ülkede müziğin yayınlanma potansiyelini ve hızını görebildiklerini ifade ederek “JAMMS, sanatçılar ve yapımcılar adına harika bir iş çıkarıyor ve onların yaratıcılığa yatırım yapmak için daha fazla zaman ayırmalarını sağlıyor. Onlarla çalışmak ve Jamaika müzik endüstrisini destekleme ve daha da geliştirme çabalarının bir parçası olmak gerçek bir zevk” dedi.

 

JAMMS ve PPL, 2010 yılından beri birlikte çalışıyorlar her kuruluş kendi yapımcı üyelerine hem Jamaika hem de İngiltere’deki kayıtlı müziklerinin kullanımı için ödeme yapıyorlar. Daha sonra, 2017’de PPL, sanatçılar için JAMMS ile tek taraflı bir anlaşma imzalamıştı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Korsanlar Yayından Kaldırılıyor

 

Fotoğraf: Simon Maennling