Plak Şirketleri Yeteneği Nasıl Büyütüyor

NewYork Üniversitesi Steinhardt School of Culture, Education and Human Development öğretim üyesi Larry Miller tarafından hazırlanan bir rapor plak şirketlerinin dijital dünyadaki değişim ve dönüşümünü anlatıyor. Aynı Kalp Farklı Ritm isimli rapor plak şirketlerinin dönüştüğüne ancak önemlerini kaybetmediğine işaret ediyor.

 

Plak şirketlerinin streaming dünyasında kendilerini nasıl yeniden inşa ettiklerini majör ve bağımsız şirketlerin tepe yöneticisi konumundaki elli kişiyle yapılan görüşmeler ışığında ele alan rapor, Recording Industry Association of America (RIAA) tarafından yapılan talep üzerine hazırlandı.

 

Rapor artist ve repertuar, pazarlama ve promosyon, sanatçı sözleşmeleri ve hizmetler, satış ve dağıtım, veri alanlarında geçmiş ve güncel yaklaşımları karşılaştırıyor. Larry Miller raporla ilgili olarak ”Eski bir majörlerle çalışan bağımsız şirket yöneticisi olarak son durumu merak ediyordum. Kendi İşini Kendin Gör sanatçıların başarı örnekleri var olmakla beraber küresel pazarda 7/24 bulunmak ortaya çıkan fırsatlara anında yanıt verecek uzman bir ekibin varlığına ihtiyaç duyuluyor ve şirketler bu ihtiyaca cevap verebilecek şekilde gelişmişler.”

 

Özet bilgilere burdan ulaşabilirsiniz.

 

Fotoğraf: Diego Catto
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Pandemi Ne Öğretti