Pandemiye Karşı Akıllı Etkinlik Teknoloji Paketi

Dünyaca ünlü biletleme şirketi Ticketmaster pandemiyle mücadele yaklaşımı bağlamında Akıllı Etkinlik teknolojisini uygulamaya sokacağını açıkladı. Teknoloji “sosyal mesafeli oturma” gibi fonksiyonlara sahip.

 

Teknolojiyi kullanacak olan mekan sahipleri bu fonksiyon aracılığıyla katılımcıları sosyal mesafe kurallarına en uygun ve en verimli şekilde oturtmayı başarabilecekler. Teknolojinin ikinci fonksiyonu ise “Zamanlanmış Giriş”. Bu fonksiyon sayesinde kapı önündeki birikimin en aza indirilmesi hedefleniyor. Katılımcılar bilet aldıkları zaman kendilerine bir giriş saati verildiği gibi bir mobil uygulama ile kalabalık durumu hakkında bilgilendiriliyorlar.

 

Firmanın blog yazısında verdiği bilgiye göre “temassız gişe” uygulamaları ile bilet kontrolü scanner kullanılarak gerçekleştirilebilecek. Ayrıca biletlerin başkalarına devredilmesi halinde kullanılacak bir uygulama ile salonda bulunanların kimler olduğu tümüyle kontrol altına alınmış olacak. Böylece bir hastalık vakası ortaya çıkarsa kontrol edilmesi gerekenler belirlenebilecek.

 

Büfe önlerindeki birikmeleri engelleyebilmek amacıyla kullanılacak bir uygulama ile mobil cihazlar üzerinden sipariş ile ürünlerin izleyicilerin koltuklarına servis edilmesi sağlanabilecek.

 

Etkinliklere getirilen yasakları sağlık kurallarına uygun şekilde aşmaya çalışan eğlence sektörü için teknoloji önemli bir destek sağlayacak gibi gözüküyor.

 

Fotoğraf: Jan Tinneberg
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Live Nation 2020 Finansal Sonuçları’nı Açıkladı