Pandemi Yeni Kanallar Açıyor

Pandemi nedeniyle ortaya çıkan sosyal kısıtlamalar müzik dünyasının yeni teknolojilere daha hızlı biçimde yönelmesine ve bir çok alanda yeni kanallar açılmasına  neden oluyor.  Covid 19 sürecinde tanıtımlar da sanal ortama taşınıyor. Müzik sektörü de zamana uygun olarak aktif bir şekilde teknoloji ile iç içe gelişiyor. Bunun son örneği Spotify ve The Weeknd işbirliğiyle hazırlanan, yeni internet siteleri “Alone With Me”oldu.

 

Spotify tarafından sanatçı için özel olarak hazırlanmış olan  “kişiselleştirilmiş üretken deneyim” konseptli mikrositeye erişmek için Spotify hesabına sahip olmak gerekiyor. Yapay zeka destekli siteye erişenleri The Weeknd karşılıyor ve kendi en sevdiği şarkıyı ve ne zaman dinlediklerini anlatıyor.

 

Site aynı zamanda The Weeknd’n en son albümü ‘After Hours’u da yayınlıyor.

 

Bu site, Spotify’ın şimdiye kadar 2,6 miyardan fazla streaminge sahip albüm için en son yapılan tanıtım kampanyası oldu.

 

Spotify, Mart ayında albüm çıktığında The Weeknd için bir tanıtım ve soru-cevap oturumuna da ev sahipliği yapmıştı. Gözüken o ki dinleyiciler sanatçıların sanallaşmasına hızla alışacaklar.

 

Musically’nn haberine göre, Spotify bu sene tamamı çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek  Nothing Hill Karnavalı 2020 için de bir mikrosite çalışması başlatacak.

 

Fotoğraf: Morning Brew
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Yapay Zeka Kullanan Son Proje: Spleen Machine