Pandemi Günleri: Talebe Bağlı Videolar ve Netflix

Nielsen tarafından ABD merkezli yapılan bir diğer araştırma 25-54 yaş arası talebe bağlı video streaminglerde artış olduğunu gösteriyor. Rapor Mart ayının 4. Haftasının (23 Mart’tan itibaren) streamingde en büyük artışın gerçekleştiği hafta olduğunu gösteriyor.

 

Bu artışların özellikle evde kalma kararı daha önce alınan New York, Washington, California gibi eyaletlerde daha çok olduğu görülüyor.

 

Okulların kapanması, daha genç nüfusun evde olması da bu artışta önemli bir etken olarak görülüyor. Nielsen, 2 Mart ile 23 Mart arasında % 60’tan fazla bir artış olduğunu bildirdi.

 

Ayrıca Nielsen talebe bağlı video streaming izlemelerin özellikle öğleden sonraki saatlerde (13: 00-16: 00) % 50 arttığını bildirdi.

 

Netflix ise abone sayısını artırdı. Geçen yıla göre abone sayısında % 22 artış olan Netflix’e, son çeyrekte tahmini 15,8 milyon abone eklendi.

 

Netflix’in şu anda dünya çapında 182 milyon abonesi var ve üç aylık geliri 5.77 milyar Dolar. Büyük patlama Mart ayının ortalarında dünyanın çoğu yerinde koronovirüs pandemisi ile başladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  YouTube Music ve Premium 30 Milyon Aboneye Ulaştı