Oyunlarla Yeni Bütünleşme: Spotify, PS5’in Entegre İş Ortağı

Sony’nin yeni nesil PlayStation 5 (PS5) konsolu, Spotify başta olmak üzere, Netflix, Twitch ve diğer entegre medya ortaklarıyla önümüzdeki ay piyasaya çıkıyor.

 

İçinde özel bir uzaktan kumanda bulunan konsol 12 Kasım’da ABD’de piyasaya sürülecek. PS5, Spotify, Apple TV, Disney +, Netflix, YouTube, Hulu, Twitch ve Crunchyroll için uygulamalar içerecek.

 

Yeni uzaktan kumanda ayrı olarak 30 dolara satılacak ve Disney +, Netflix, Spotify ve YouTube için özel düğmeler içerecek.

 

Bu uygulamalar PS5 konsolunun Medya menüsüne entegre edildi yani artık bunları oyunlar veya mobil uygulamalar gibi indirmeye gerek kalmayacak.

 

Sony Interactive Entertainment SVP Phil Rosenberg, “PS5 kullanıcı deneyimi için özel oyun ve medya alanları oluşturmak, istediğiniz zaman oyun ve eğlence içeriği arasında geçiş yapmayı hızlı ve kolay hale getirecek,” diyor.

 

PS5 konsolu, müziğe erişimi çok daha kolay hale getirmek için yeni bir kontrol merkezi içeriyor. Oyuncular, yeni menüyü kullanarak çalma listelerini hızla değiştirebilecek, bir parçayı atlayabilecek veya duraklatabilecek.

 

PS5’in iki sürümü mevcut; daha ucuz bir PS5 Digital Edition (399 dolar) ve bir PS5 Ultra HD Blu-ray (499 dolar).

 

Fotoğraf: Sean Stone
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Anghami’den Hisse Satışı