Oyun Platformu IMVU Ödemelerde Kripto Paraya Geçiyor

Second Life oyununu andıran ve uzun yıllardır varlığını sürdüren IMVU, Vcoin ismini taşıyan kripto para uygulamasına geçiyor. Vcoin, Etherium Blockchain uygulamasını temel alan bir ERC-20 jetonu.

 

Bu kripto paranın sadece sanal alemde değil gerçek dünyada da karşılığı olması anlamına geliyor. İstenildiği takdirde nakde döndürülmesi mümkün olabiliyor. Bir Vcoin’in fiyatı 0.004 dolar olarak belirlendi ve sabitlendi.

 

IMVU geçtiğimiz dönemde Menkul Kıymetler ve Borsa İdaresi’nden “Eylemsizlik” mektubu almıştı. IMVU böyle bir yetkiyi alan üçüncü firma oldu. Bu mektup ile İdare Vcoin kullanımına karışmayacağını ifade etti.

 

Kripto para uygulamasının oyun içi sanal konserler ve ticari malzeme satışlarında önemli bir ödeme aracı olacağını düşünen IMVU, bu sayede Fortnite ve Roblox’a rakip olmayı planlıyor. Vcoin uygulamasının en büyük avantajı ödeme yapmak için Paypal veya Venmo gibi üçüncü tarafların sistemlerine ihtiyaç duymuyor olması. Oyuncular diledikleri kişiye diledikleri kadar Vcoin gönderebilecekler. Bu da canlı performanslardan gelir elde etmek için önemli bir avantaj oluşturuyor.

 

Fotoğraf: therealvcoin
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Sanal Teknoloji Zirvesi BPI Tarafından Destekleniyor