Ödüller Erteleniyor

Pandeminin müzik sektörü üzerindeki etkileri devam ediyor. İngiltere’nin prestijli müzik ödüllerinden Brit Ödülleri üç ay ertelenirken Cardiff doğumlu sanatçı Ivor Novello adına verilen şarkı ve beste ödüllerinin töreni iptal edildi.

 

Brit Ödülleri’nin organizatörleri, müzik endüstrisi ve etkinliğin ortakları Mastercard, ITV ve AEG ile yaptıkları müzakereler sonucunda her zaman Şubat ayında yapılan etkinliğin Mayıs ayına ertelenmesine karar verdiler. Bu erteleme ile aday olma döneminin de uzatılması bekleniyor.

 

Organizatörler tarafından yapılan açıklamada ”Şubat ayında böylesine büyük bir etkinliği gerçekleştirmenin düzenleyiciler kadar izleyiciler için de güvenlik ve lojistik sıkıntıları doğurmasının yanı sıra, bu ertelemenin sanatçılar için daha adil olacağı ve çok sayıda yerli ve uluslararası süper starın katılımını ve sahne almasını sağlayacağı” belirtildi.

 

İngiliz müzik endüstrisinin temsilcisi olan BPI ve BRIT Ödüllerinin CEO’su Geoff Taylor Mayıs ayında yapılacak tören için hazırlıkların sürdüğünü ve gecenin yükselen üretim düzeyini, süper star performansını ve canlı heyecanını yansıtabilmesi için ertelendiğini belirterek, “Müziğin bu sıkıntılı günlerle baş edebilmemiz bakımından ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak spektaküler bir gece tasarlıyoruz” dedi.

 

Ertelemeye bağlı olarak adaylık döneminin de uzatılacağı beklenmekle birlikte henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Her yıl Mayıs ayında yapılan Ivor Novello Ödülleri Töreni ise daha önce 2 Eylül 2020 tarihine ertelenmişti. 1956 yılından beri verilen şarkı ve beste ödüllerin aksamaması için yapılan bu ertelemeye rağmen koşullar düzelmediği için etkinlikten vaz geçildi. Ne var ki ödüller yine de açıklanacak. Ivors Akademisi CEO’su Graham Davies tarafından yapılan açıklamada “64 yıldır ödüllerimizi verdik, bu sene de aynı şeyi yapacağız” denilirken; gece için bilet alanlara geri ödeme yapılacağı da duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  2020 Amerikan Müzik Ödülleri Belli Oldu

 

Fotoğraf: Melanie van Leeuwen