NIVA ve Spotify Mekanları Ayakta Tutmak İçin İşbirliği Yaptı

Spotify ve National Independent Venue Association (NIVA), koronavirüs salgınının canlı etkinlikler üzerinde devam eden etkisini azaltmak için işbirliği yapıyor. Spotify mücadeleye devam eden müzik mekanlarında gerçekleştirilecek performanslar için The Giving Back Fund tarafından yönetilen NIVA Acil Yardım Fonu’na 500.000 dolar bağışta bulundu.

 

İşbirliğine göre sanatçılar bazı mekanlarda sahne alacaklar. Bağımsız mekanlarda sahne alacak sanatçılar Spotify’ın bu hafta içerisinde başlattığı yılın en iyilerini açıkladığı Wrapped etkinlikleri ile yakından ilişkili. Wrapped’de en iyiler arasında yer alan sanatçılar konserlerini Kuzey Amerika’da ki belli bazı mekanlarda verecekler.

 

Alicia Keys, Milwaukee’nin Riverside Tiyatrosu’nda, Lady Gaga, Tampa’da The Ritz Ybor’da sahne alacaklar. Childish Gambino şovunu Portland’daki The Aladdin’de gerçekleştirecek. Spotify’da en çok stream edilen “Blinding Lights” ın sahibi The Weeknd Asheville’de ve Londra’dan Jessie Ware, Atlanta’nın Merkez Sahnesinde. Programın devamı daha sonra belli olacak.

 

NIVA, Ekim ayı içerisinde YouTube ile birlikte “Save Our Stages” kampanyasını başlatmıştı. (Haberin detayları için tıklayınız) Bu kampanya ile NIVA 1,8 milyon dolar bağış topladı.

 

Fotoğraf: Elena de Soto
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Apple Music TV ABD’de Yayında