NFT Yoluyla 200.000 Dolar Bağış

Pandemi sürecinde canlı etkinliklerin ertelenmesi ve iptal edilmesi ile birlikte canlı performans sektörünün sekteye uğraması sonrasında “Save Our Stages” kampanyası başlatılmıştı. Bu kampanya ile ABD’deki ekonomik paket programları için baskı yapılmış, YouTube ve NIVA gibi kuruluşların dahil olduğu pek çok bağış programları oluşturulmuştu. Bunlardan sonuncusu 200.000 doları aşan NFT Müzayedesi oldu.

 

Geçen hafta “Save Our Stages” için yapılan NFT bağış toplama etkinliğinde 200.000 dolardan fazla para toplandı. Goldflyer adlı NFT müzayedesi, Neon Gold Records, Venue Group ve All Things Go tarafından NIVA ve ülke çapındaki on ikonik canlı mekân ile işbirliği içinde gerçekleştirildi.

 

NFT bağış toplama etkinliği 10 “Altın bilet” parçası içeriyordu. Önemli bağışçılar arasında Shawn Mendes & Andrew Gertler, Tove Lo, Dillon Francis, Pabllo Vittar ve Tycho gibi isimler var.

 

İlk NFT bağış toplama etkinliğinden yararlanan canlı mekanlar arasında 9:30 Club, Bowery Ballroom, EXIT / IN, First Avenue, The Independent, Mohawk, The Metro, Neumos, Tipitina’s ve The Troubadour yer alıyor.

 

NIVA Başkanı ve Minneapolis’teki First Avenue’nun CEO’su ve sahibi Dayna Frank, “Save Our Stages” için NFT bağış toplama etkinliklerini destekleyen bu kadar çok sanatçıyı görmekten mutlu olduğunu ifade etti ve çok inanılmaz bir koleksiyon içeren NFT Drop için önemli bağışların pek çoğunun bağımsız mekanlarla bağlantısı olan sanatçılar tarafından verilmesi gerçeğinin özel olduğunu belirtti.

 

Nifty Gateway’le birlikte gerçekleşen ve 16 Nisan’da yapılan ikinci müzayede için ne kadar toplandığı henüz bilinmiyor.

 

Fotoğraf: André François McKenzie
İlginizi Çekebilecek Yazılar  The Weeknd Yeni Şarkısının Eşsiz Token Satışını 3 Nisan’da Yapıyor