New York’ta Konserlere Dönüş

New York Valisi Andrew Cuomo Labor Day’e kadar 300 pop-up gösterisi yapılacağını duyurdu. ‘NY PopsUp’ olarak adlandırılan bu gösteriler, 20 Şubat’ta sağlık çalışanları için ücretsiz bir performansla başlayacak.

 

Konserde Jon Batiste, Anthony Roth Costanzo, Cecile McLorin Salvant ve Ayodele Casel yer alacak. Gösteri Dörtlüsü parklarda, sokak köşelerinde ve hastanelerin önünde performans sergilemek için New York’un beş ilçesini dolaşacak.

 

Vali Cuomo, New York pop-up gösterilerinin Labor Day’e (6 Eylül) kadar 300’den fazla olacağını söyledi. Film yapımcıları Scott Rudin ve Jane Rosenthal, programı New York Eyalet Sanat Konseyi ve Empire State Geliştirme ile birlikte yürütecekler.

 

Artan vakalara rağmen, bu gelişme aslında vali tarafından Ocak ayında açıklanan sanatı canlandırma programının bir parçası. Cuomo, bu New York pop-up gösterilerinin çoğu için sabit oturma yeri olmayan esnek mekanların kullanılacağını söylüyor. Mekanlar, yeterli sosyal mesafeye izin verilecek şekilde yeniden yapılandırılacak. Listede yer alan mekanlar arasında Shed, Apollo Tiyatrosu, Harlem Sahnesi, La Mama ve Alice Busch Opera Tiyatrosu bulunuyor.

 

Öte yandan New York belediye başkanı Bill De Blasio da NYC’nin kültür kurumları için yeni programını duyurdu. “Curtains Up NYC” adı verilen program canlı performanslarla bağlantılı işletmeler ve sivil toplum kuruluşları için danışmanlık ve web seminerleri sunacak.

 

De Blasio, yeni girişimi duyurduğu basın toplantısında “New York City kültür kurumlarının ihtiyaç duydukları yardımı almalarını sağlamalıyız” dedi.

 

Vali Cuomo “Testlerin yapıldığı ve negatif çıktığı, sosyal mesafelerin olduğu ve havalandırma sisteminin uygun olduğu konserlere giderdim” diyerek çabalarının  testlere bağlı olarak yeniden açılmaya gidilmesi yönünde olduğunu ifade etti.

 

Fotoğraf: Clay LeConey
İlginizi Çekebilecek Yazılar  ABD’de Tarife Değişikliği Talebine İtiraz