New York’ta Bar, Restaurant ve Kulüplerdeki Biletli Canlı Müzik Etkinliklerine Yasak

New York’ta yayınlanan rehberde, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenmiş olsa bile bar, restaurant, kulüp veya diğer mekanlardaki biletli canlı müzik etkinlikleri ve tanıtımlarının yasak oluğu belirtildi.

 

New York Eyaleti, soru cevap da içeren rehber niteliğindeki metni yayınladı ve bu aşamada yapılacakları belirtti.

 

Yayınlanan metinde mekanlarda müzik yayınlarının ve programlarının biletli veya reklamı yapılarak organize edilmesinin yasak olduğu belirtildi. Mekanlarda ana unsur olmaksızın müzik çalınmasının serbest olduğu bildirildi. Etkinliklerin önceden reklamının yapılması veya biletli etkinlikler olarak satışın yasak olduğu hususunun üzerinde duruldu.

 

New York eyalet yetkilileri, karantina kurallarını ihlal edenlerin içki satış lisanslarının askıya alınacağını da belirtti.

 

Rehberde müşterilerin mekanlarda giriş, çıkış ve tuvalet ihtiyaçları dışında ayakta durmaması gerektiği belirtildi. Birçok bar sahibi bu düzenlemeler hakkında olumsuz açıklamada bulundu.

 

New York eyalet yetkilileri de yapmış olduğu açıklamada, bu önlemlerin yeni olmadığını zaten Mart ayı ortasından beri var olduğunu belirtti. Yetkililer, New York’taki biletli etkinliklerin artması sonrası internet sitesinde yayınlanan rehber ve örnek soru cevap metinleri ile konuyu daha da netleştirdi. Ayrıca, Mart ayından beri mevcut olan kısıtlamaları tekrar hatırlatmak üzere tüm bar ve restaurantlara elektronik posta gönderildiğini de belirtti.

 

Yayınlanan rehbere karşı hazırlanan ve alınan önlemlerin iptalini talep eden  imza kampanyası gün geçtikçe büyüyor. New York’ta 10.000’den fazla kişi New York’ta biletli ve reklamlı restaurant, bar ve mekan etkinliklerine izin verilmesi için imza kampanyasına katıldı.

 

Kampanyaya mekan sahipleri kadar müzik severlerin de yoğun desteği bulunuyor.

 

Fotoğraf: Denys Nevozhai
İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok’a Yedi Gün Daha Süre