NetEase Cloud Music Tencent’e Dava Açtı

Çinli teknoloji devi NetEase’in sahip olduğu müzik streaming platformu NetEase Cloud Music, rakibi Tencent Music Entertainment’a haksız rekabet iddiasıyla dava açtı.

 

Reuters haberine göre NetEase Cloud, Tencent MusicEntertainment’i kendi uygulama tasarımını intihal etmekle ve haksız rekabet suçlamalarıyla dava etti.

 

NetEase Clodu Music, TME’nin müzik streaming uygulama paketlerinin, kullanıcılarının telif hakkı korumasını atlatmalarına ve NetEase Cloud Music tarafından lisanslanan şarkıları çalmasına olanak tanıdığını belirterek, TME’yi uygulamasının tasarımını ve bazı özelliklerini kopyalamakla suçladı.

 

NetEase Cloud Music, Weibo sosyal medya platformundaki hesabından yapılan açıklamada TME’yi ürünlerini ve işlerini derhal düzeltmeye ve tüm haksız rekabet davranışlarını durdurmaya çağırdı.

 

Buna cevaben, TME’de marka ve halkla ilişkiler başkanı Mo Chen, Çarşamba günü Tencent’in sosyal ağ uygulaması WeChat’teki kişisel hesabı aracılığıyla bir gönderi paylaştı ve şunları söyledi: “Biz TME’de kelimelerin savaşına girmeyeceğiz. İlgili kanıtlar korunmuştur ve ilgili yasal işlemler için başvuruda bulunuyoruz.”

 

Geçtiğimiz yıllarda münhasırlık savaşlarının sürdüğü Çin’de, Tencent geçtiğimiz yıl anti-tröst uygulamaları gerekçesiyle para cezasına çarptırılmış, münhasır telif anlaşmalarını imzalaması yasaklanmıştı.

 

Fotoğraf: 大 神
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Apple ve Google'a Karşı Tepkiler Artıyor