Napster Group’tan Yeni Platform

Sanal gerçeklik uzmanı MelodyVR ve müzik streaming platformu Napster’ın birleşmesinin ardından Aralık 2020’de kurulan Londra merkezli Napster Group, iki işletmeyi birleştiren Napster markalı yeni bir platformun lansmanına hazırlanıyor.

 

Londra Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan yakın tarihli bir “Operasyonel güncelleme” bildirimine göre, şirket tarafından yeni platformun lansmanını “Bu yılın sonlarında” yapacak. Yeni servis akıllı telefon, tablet, akıllı TV, masaüstü, konsol, yerel VR, ev ses sistemi ve araç içi gibi birden fazla bağlı cihazda sunulacak ve streaming, video içeriği ve sarmalayıcı VR deneyimleri sunacak.

 

Birleşme Sonrası Napster Group, PaaS hizmetlerinden aboneler de dahil olmak üzere, dünya çapında abonelik tabanlı modelinde 5 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Napster yayın hizmetinden ve Melody VR hizmetinden elde edilen gelirler 2020’de 96 milyon dolara ulaştı ve Ocak 2021’de şirket yaklaşık 8 milyon dolarlık aylık gelir elde etti.

 

Birleşme sonrasında Şirket, MelodyVR ve Napster işletmelerinin entegrasyonunu büyük ölçüde tamamladı ve bu da grup genelinde daha fazla verimlilik ve önemli ölçüde işletme giderleri tasarrufu sağladı.

 

Yeni platform, sadece Napster’ın streaming özelliğini Melody VR’nin canlı streamiyle birleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda belgeseller, kısa formda epizodik içerik ve müzikle ilgili uzun metrajlı filmleri içeren bir kütüphaneye erişim sağlayacak.

 

Fotoğraf: stem.T4L
İlginizi Çekebilecek Yazılar  VR Müzik Oyunu Beat Saber 4 Milyon Kopya (Ve 40 Milyon Şarkı) Sattı