Müzik Endüstrisi’nde Yeni İş Birlikleri

Tampa merkezli Symphonic Distribution, Nashville merkezli yeni girişim olan Streaming Promotions’ı satın aldı. Anlaşma, her iki markanın da kayıt yapan sanatçılar ve yapım şirketleri için görünürlüğü ve tanınırlığı artırma misyonunu sağlamlaştırıyor.

 

Dijital müzik dağıtım hizmeti olan Symphonic’in Kreatif Direktörü ve Genel Müdürü Randall Foster, kullanıcı tarafından oluşturulan çalma listeleri ve içeriğin, sanatçı gelişimi ve hayran kazanımı için belki de her zamankinden daha önemli olduğunu belirterek Streaming Promotions ekibinin, bağımsız sanatçılara ve yapım şirketlerinin başarısına yardımcı olma taahhüdlerini daha da güçlendirerek pazarlama stratejisine büyük bir katkı sağlayacağını belirtti.

 

Streaming Promotions 2015 yılında kuruldu ve bugün 3.000’den fazla müşterisi var. Hizmetlerinden yararlanan sanatçılar arasında Enrique Iglesias, Baha Men, Tim McGraw, For King & Country, Daughtry ve çok daha fazlası yer alıyor.

 

Streaming Promotions CEO’su Michael Sloane, yedi yıl önce kurulduklarını belirterek sanatçılar etrafında organik ve özgün bir şekilde topluluklar oluşturmaya çalıştıklarını, Symphonic ile birlikte bu misyona devam edebileceklerini ve daha da kaliteli yetenekler için yeni hayranlar bulmaya yardımcı olacaklarını ifade etti.

 

Müzik dünyasında bir başka yatırım haberi de Shopify’dan geldi. Shopify, müzik ve yaratıcı odaklı ticaret uygulaması “Single”a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu.

 

Single, kısa süre önce kendi web sitesinden Shopify App Store’da milyonlarca satıcının kullanımına sunulan Single uygulamasına belirteçli ticaret ve içerik özelliklerini başlattığını duyurmuş, içerik oluşturucuları sanat, izleyici ve gelirleri üzerinde kontrol sahibi olmaya teşvik etme misyonunu sürdürmek için Shopify’dan stratejik bir yatırım aldığını açıklamıştı.

 

Tek uygulama aracılığıyla Shopify’da belirteçli içerik ve ticaret sayesinde, içerik oluşturucular herhangi bir dosyayı platforma yükleyebilir ve bunu Solana blok zincirinde bir NFT olarak basabilir. NFT daha sonra diğer ürünler gibi satın alınmak üzere doğrudan sanatçının Shopify mağazasına gönderilebilir. NFT, sahibine özel içeriğe erişim sağlamak için dijital bir anahtar olarak kullanılabilir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Snapchat’in Yeni Spotlight Özelliği