MIDiA Research’ten Bağımsızlar Anketi

MIDiA Research yeni anket çalışmasıyla bağımsız yapımcıların piyasa payını belirleyecek. Araştırma şirketi bağımsız sektörün küresel müzik pazarına katkısına ilişkin inceleme yapmak için bağımsız yapım şirketlerinin gelirleri üzerine büyük bir çalışma yürütüyor. Daha önce MIDiA, bu çalışmayı birkaç yıl boyunca Worldwide Independent Network adına yürütmüştü şimdi 2020 için bir veri seti oluşturacak.

 

Bağımsızların küresel pazar payını belirlemede kullanılan en yaygın yöntem, MIDiA veya IFPI’den elde edilen toplam kayıtlı müzik gelirlerinden büyük yapım şirketlerinin gelirlerini çıkarmak şeklinde. Ancak MIDiA bu sefer bağımsızlar için düzenlediği bir anketle bağımsızlara ait piyasayı ortaya koyacak.

 

Anket, her yapım şirketinin geliri, büyümesi ve birlikte çalıştığı distribütörleri hakkında bir dizi sorulardan oluşuyor. Yanıtlar kesinlikle gizli tutulacak ve bireysel olarak hiçbir yanıt paylaşılmayacak. Bunun yerine, tüm yanıtlar yalnızca ulusal ve uluslararası sayılarla ilgili olarak toplu bir şekilde verilecek. Katılımcı düzeyindeki veriler güvenli bir şekilde depolanacak, çevrimdışı bir konumda şifrelenecek ve hiçbir şekilde üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır.

 

Bağımsızların pazardaki payını belirleyecek olan bu ankete katılım için tıklayınız.

 

Fotoğraf: zachrie friesen
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Believe DMC Hisselerini Satın Alıyor!