Midia Research’den Sanatçı Anketi

Müzik Endüstrisi’ne danışmanlık hizmeti veren MIDiA bir Sanatçı Anketi başlattı.

 

MIDiA araştırması ile sanatçı topluluğunun nabzı tutulacak ve araştırma bulguları ile tüm sonuçları özetleyen bir blog yazısı üzerinden ankete katılan sanatçılara gönderilecek.

 

MIDiA’dan Mark Mulligan anketin sanatçıların duyulması ve bu dönemle nasıl başa çıktıklarının anlaşılmasının yanı sıra sanatçı topluluğunun umutlarını ve endişelerini karşılaştırması için harika bir yol olduğunu belirterek ankete global düzeyde katılım olduğunu söyledi. Anketin, Cezayir, Avustralya, Şili, Madagaskar, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri gibi uzak yerlerden katılımcıları var.

 

Sanatçıların hangi çevrimiçi araçları kullandıkları, nerede/nasıl gelir elde ettikleri ve kariyerlerinde nereye ulaşmayı umdukları gibi konulara ek olarak, anket ayrıca Coronavirüs’ün sanatçı kariyerlerini nasıl etkilediklerine de yanıt arayacak.

 

Ankete hangi sanatçının ne yanıt verdiği % 100 gizli tutulacak ancak toplu sonuçlar paylaşılacak.

 

Toplu sonuçların ve anket bulgularının sadece ankete katılan sanatçılarla paylaşılacağını hatırlatalım. Bu nedenle Türkiye’den mümkün olduğunca çok sanatçı katılımının sağlanması, sanatçılarımızın Türkiye’deki durumu da görebilmeleri ve değerlendirebilmeleri açısından önemli olacaktır.

 

Anket için tıklayınız: https://www.surveymonkey.com/r/9LBF7L7

 

Fotoğraf: Lukas Blazek

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  BMG: Komşu Haklar Alanına Girdik