META’dan Arttırılmış Gerçeklik Uygulaması

Yeni ismi  Meta olan Facebook ve Instagram’ın sahibi olan firma, Spark AR Go isminde yeni bir arttırılmış gerçeklik uygulaması gerçekleştirdi.

 

Uygulama herkesin Instagram’a koymak üzere kendi arttırılmış gerçeklik görüntülerini yaratmasına imkan veriyor. İlk adı Polar olan uygulama bu güne kadar beta versiyonuyla kapalı bir grup tarafından kullanılıyordu. Meta, uygulamayı yeni adıyla herkese açacağını duyurdu. Uygulamayı kullanabilmek için üye olmak gerekiyor. Üyelik için linkini tıklamak yeterli.

 

Uygulamanın TikTok’a yönelen genç nüfusu kazanmak için atılan bir adım olduğu düşünülüyor.

 

Spark AR tarafından yapılan tanıtımda uygulamanın, bağlantı olanaklarını genişletmek ve derinleştirmek için teknolojiyi, araçları ve teknik bilgiyi geliştirerek yaratıcılara hizmet etmek için var olduğu söyleniyor.

 

Spark AR “ Platformumuzda, geliştiriciler ve yaratıcılar, yeni bilgi ve anlam kaynaşmaları hayal etmek için cesurca bilinmeyene adım atabilir. Yenilikçi ifade biçimlerinin, eğlencenin, üretkenliğin ve ticaretin kapılarını açabilirler. Ve gerçeklik artırılabilse de, bu deneyimlerin hayata getirdiği duygular inkar edilemez derecede gerçektir.” deniyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Sosyal Metaverse Platformu Stageverse Açıldı