MelodyVR Asya’da

MüzikAnaliz, Ağustos ayında MelodyVR’ın canlı müziklerle sanal gerçekliği birleştirecek yeni nesil uygulamalar için Napster’ı satın alacağını duyurmuştu (haber için tıklayınız). MelodyVR satın alma işlemini tamamladı ve Asya’da piyasaya girdi.

 

1,1 milyondan fazla ödeyen abonesi ve 5 milyon kullanıcısı olan Rhapsody/Napster’ın satın alınmasıyla ilgili olarak CEO Anthony Matchett, “Önümüzdeki yıl, yeni nesil bir müzik platformu oluşturmak için Napster’ın mevcut kullanıcı tabanından, ortaklarından ve temel teknolojilerden yararlanmayı planlıyoruz” diyerek, yeni ortakların desteğiyle önümüzdeki aylarda hedefin en yeni albümler, müzik videoları, belgeseller içeren video içerikleri ve ünlü canlı etkinlikler dahil platformlar arası, hibrit bir müzik hizmeti oluşturmak olduğunu ifade etti.

 

Öte yandan MeldoyVR 21 ülkede 700 milyondan fazla mobil müşteriye sahip Asya’nın lider iletişim teknoloji şirketi The Singtel Group (Singtel) ortaklığında Singapur’da faaliyete geçti.

 

MelodyVR, 2021 Ocak ayının başından itibaren, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ve iPhone 12 5G dahil olmak üzere telefon satın alan yeni ve yükseltme yapan 5G Singtel müşterilerine özel 5G müzik ortağı olarak sunulacak. Singtel’in Singapur’da % 50’den fazla pazar payını temsil eden 4,3 milyon mobil müşterisi bulunuyor.

 

Başlangıç olarak, 5G veri planlarını kabul eden müşteriler, MelodyVR için üç aylık bir abonelik alacaklar ve aylık olarak uzatma seçeneği ücretli olarak sunulacak. Müşteriler ayrıca ayrıcalıklı bir fiyatla yıllık MelodyVR aboneliğine önceden taahhüt vermeyi seçebilirler.

 

Halihazırda İngiltere, ABD, Avusturya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Portekiz, İspanya, İsveç ve İsviçre’de faaliyet gösteren MelodyVR için bu işbirliği Güneydoğu Asya’ya ilk geçişi işaret ediyor.

 

MelodyVR CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Anthony Matchett Asya pazarına yaptıkları açılımla ilgili olarak şunları söylediSingtel ile ortaklığımız, içeriğimizi yeni bir demografide sergilememize olanak tanıyarak, platformumuzun küresel çekiciliğini ve dünyanın tüm bölgelerindeki müzik hayranlarıyla gelire dönüştürme ve onlarla etkileşim kurma becerimizi gösterecek.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Universal’den Yeni Bir Adım: Müzik Otelleri

 

Fotoğraf: melodyvr