Majörlerden Yeni Anlaşmalar

Sony Music Publishing 22 Publishing’in büyüyen hit şarkı sözü yazarları, sanatçıları ve yapımcıları için önemli fırsatlar yaratmak üzere NEON16 ile yakın bir iş birliğine giriyor.

 

22 Publishing’in çalışmaları arasında Bad Bunny’den Un Verano Sin Ti, Selena Gomez’den Revelacion, Kali Uchis’in hit parçası “Telepatia” ve Shakira’nın yeni hit parçası “Te Felicito” yer alıyor. Kataloğunda yer alan şarkı sözü yazarlarından bazıları, The Spongebob Movie: Sponge On The Run film müziğinde yer alan hit şarkılara da katkıda bulundu.

 

NEON16, müzik endüstrisinin emektarı Lex Borrero ve ikonik yapımcı Tainy tarafından kuruldu. Yetenekler için kuluçka merkezi olan NEON16, sektörde önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden birisi ve Nickelodeon ve Paramount gibi şirketlerle ortak çalıştı. NEON16’da ayrıca “Roc Da Court” ünlü basketbol maçı, bir eSports ünlü turnuvası ve bir ünlü futbol oyunu olan NEON Cup dahil olmak üzere çeşitli deneyimsel etkinliklere ev sahipliği yapan canlı bir bölüm var.

 

Universal Music ve edisyon grubu ise Songclip ile çok yıllı bir anlaşma imzaladı. Dünyanın tek patentli müzik klibi şirketi olan Songclip’in çok yıllı global stratejik iş birliğine göre Songclip, UMG ve UMPG’nin sanatçı ve şarkı sözü yazar kataloğunda bulunan müzikleri tüketici uygulamalarına ve küresel sosyal platformlara entegre edecek ve katalog & uyumluluk, lisanslama, telif ödemeleri ve raporlamaları yönetecek.

 

Songclip’in teknoloji paketi, tüm müziğin uygun şekilde hesaba katılmasını ve lisanslanmasını sağlayacak. Açıklamada Songclip’in, müzik kliplerinin önde gelen küratörü olduğu, dünyanın en büyük, aranabilir müzik kitaplığını yönettiği ifade edildi. Songclip’in meta etiketli müzik klipleri, dijital tüketiciler etrafında yeni veri gruplarını yönlendiren sağlam veriler ve analitikler sağlıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Warner Hisseleri Satılıyor

 

Warner Chappell Music de Porto Rikolu rapçi Villano Antillano ile global bazlı bir edisyon anlaşması imzaladı. Queer müzik hareketinin öncülerinden biri olarak bilinen Villano geçen yıl müzik videosunda ortak yapımcı ve yönetmen olarak yer aldığı en son parçası “Vocales” de dahil olmak üzere birkaç single çıkardı. Villano’nun, sanatçı keşfine odaklanan ve stüdyoda Bizarrap ile çeşitli hit yapımcıları içeren BZRP müzik oturumu serisinde bir teklisi yer alıyor.

 

Villano Antillano, sosyal ağlarında LGBTQ+ topluluğu hakkında olumsuz yorumlar paylaşan Latin bir sanatçıya yanıt olarak 2018’de çıkardığı “Pato Hasta La Muerte” ile öne çıktı. Daha sonra “Pajara” ve “Culo” da dahil olmak üzere bir dizi modern şarkı çıkardı ve 2021’de Young Miko ile viral şarkı “Vendetta”yı çıkardı.