Majörlerden Apple Hakkında Korsan Uygulama Şikayeti

Kommersant tarafından yapılan habere göre Sony Music Entertainment, Universal Music ve Warner’ın bir bölümü, Moskova Mahkemesi’ne Apple’a karşı ihtiyati tedbir için başvuruda bulundu. Şikayetler, şu anda App Store’da bulunan ve kullanıcıların müziğe para ödemeden erişmelerine olanak tanıyan uygulamaları hedefliyor.

 

Yıllar süren çalışmalar sonrasında Rusya’da, Apple ve Google da dahil olmak üzere şirketlerin korsanlığa imkan veren uygulamaları mağazalarından hızlı bir şekilde kaldırmalarını hedefleyen yeni bir yasa yürürlüğe girdi.

 

Mevzuat, İnternet dağıtım platformlarının, geliştiricilerden “korsan” uygulamaların kaldırılmasını istemelerini, bu sonuç vermezse uygulamaları kendilerinin kaldırarak telif hakkı ihlali iddialarına hızlı bir şekilde yanıt vermelerini gerektiriyor. Bunlardan herhangi birinin yapılmaması, Apple, Google ve diğer kuruluşlar tarafından işletilen platformların, yerel İSS’ler tarafından engellenmesine neden olabilir.

 

Yeni yasayı test etmek için üç büyük plak şirketi – Sony Music Entertainment, SBA Music Publishing (Warner’ın parçası) ve Universal Music yasanın yürürlüğe girdiği gün Moskova Mahkemesine hızla şikayette bulundu.

 

İlgili hukuk bürosu şikayetin PewPee, İMus, Offline Music Download Music ve Offline Music isimli uygulamaların kaldırılması talebiyle yapıldığını duyurdu.

 

Fotoğraf: Trac Vu
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Bilgi Toplumu Hizmetlerinin Bazı Hukuki Yönleri Ve Özellikle İç Pazarda Elektronik Ticaret Konusunda 8 Haziran 2000 Tarihli 2000/31/AT Sayılı Avrupa Parlamentosu Ve Konsey Direktifi ("Elektronik Ticaret Konusunda Direktif")