LiveXLive’ın İkinci Çeyrek Gelirlerinde Rekor Artış

ABD’li canlı yayın ve müzik yayın şirketi LiveXLive 2020 ikinci çeyrek raporunu yayınladı. LiveXLive ikinci çeyrekte kendi rekorunu kırarak 10,5 milyon dolarlık bir gelire ulaştı ancak halen zarar etmeye devam ediyor.

 

Bir önceki yılın ikinci çeyrekteki gelirlerine göre bu yılki gelirler yüzde 11 oranında arttı. Ne var ki şirket zarar etmeye devam etti. Şirket net zararını 7,5 milyon dolar olarak bildirdi. Geçen yıl bu dönem için zarar 11 milyon dolar idi.

 

LiveXLive ikinci çeyrekte, 76 milyondan fazla görüntülenme alan 45 canlı yayın gerçekleştirdi. Verilerde yer alan görüntülenme sayısının çoğunluğu “Music Lives” festivalinden kaynaklandı. Nisan ayında TikTok ve Facebook’s Oculus Venues sponsorluğunda çevrimiçi gerçekleşen festival 50 milyondan fazla görüntülenme aldı.

 

LiveXLive’ın ücretli abonelik sayıları da yükseldi. Şirket, ikinci çeyreği 877.000 ücretli abonelikle geçen yıla göre yüzde 20 artışla tamamladı.

 

Şirketin ikinci çeyrekteki 7,5 milyar dolar net zararı, son iki mali yıldaki 38,9 milyon dolar ve 37,8 milyon dolarlık zararın ardından geldi.

 

LiveXLive, işini büyütmek için fon toplamaya devam ediyor. Temmuz ayında “10 milyon dolarlık borcun büyük bir müzik ortaklığı tarafından özsermayeye dönüştürülmesi dahil” – Universal Grup tarafından – 17,5 milyon dolarlık hisse senedi finansmanını tamamladı.

 

Musically’nin haberine göre, LiveXLive şimdilerdeyse mevcut büyük bir kurumsal hissedarı ile 15 milyon dolar tutarında hisse senedine dönüştürülebilir bir finansman anlaşması  yapmaya hazırlanıyor.

 

Fotoğraf: Austin Distel
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Midia Research’den Sanatçı Anketi