LiveXLive ve PodcastOne, Audio ve Canlı Stream Uygulamalarını Birleştiren İlk Küresel Uygulama İçin Bir Araya Geldiler

Müzik, komedi ve pop kültüründe canlı stream ve isteğe bağlı ses, video ve podcast içeriği sunan küresel bir platform olan LiveXLive Media Inc. ve PodcastOne, Adam Carolla’nın 13 Haziran 2020 17:00 ve 20:00 arasında  Nashville’de gerçekleşen “Adam Carolla Show Live” gösterisinin özel bir parçası olarak müzik-komedi Vodcasti (Video podcast) yayınlayacaklarını duyurdu.

 

Bu ekibin ilk vodcast uygulaması  23 Mayıs 2020’de Houston’da Adam Carolla tarafından gerçekleştirildi ve 1.1 milyon izleyici ile rekor kırdı.

 

LiveXLive Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert Ellin, “Music Lives ve Music Lives ON’dan LiveZone’a kadar uzun vadeli izleyici ve gelir yaratabilecek franchise formatları geliştirmenin yanı sıra şimdi de Adam Carolla ve PodcastOne ile bu video podcast’leri yapıyoruz. Adam’la ilk etkinliğimiz müthiş bir başarıydı ve dünya çapındaki hayranlarına eğlenceli bir canlı müzik komedi şovu daha sunmaktan heyecan duyuyoruz. Şu anda sanat, popüler kültür, Esports ve yemek alanlarında ünlü isimlerle benzer video podcast olanaklarını da araştırıyoruz. ” diyerek uzun vadeli düşündüklerini belirtti.

 

PodcastOne Murahhas Azası Norm Pattiz işbirliğinin başarısının “Yeni içerik, çok platformlu dijital dağıtım ve üst düzey etkinlikler”  formülünden kaynaklandığını söylerken “ hızlı büyüme ve başarının reçetesi dijital ortamı tüketiciler, içerik sağlayıcılar ve reklam verenler için sürekli artan imkanlar sunmak amacıyla kullanmaktır” dedi.

Fotoğraf: Austin Distel

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi İle Gitar Dersi