LiveXLive 3. Çeyrekte 10,2 Milyon Dolar Zararda

ABD’li canlı stream ve podcast firması LiveXLive üçüncü çeyreğe ilişkin yaptığı gelir açıklamasında gelirlerinin 2019 üçüncü çeyreğine göre % 51,9 artışla 14,6 milyon dolara yükseldiğini söyledi. Ancak firma 30 Eylül 2020’de sona eren çeyrekte 10,2 milyon dolar net zarara uğramış ve 30 Eylül itibarıyla 11,8 milyon dolar işletme sermayesi açığı yaşamış durumda.

 

Mali tablolara ilişkin açıklamada şirket, sürekliliğini devam ettirme becerisinin, büyüme stratejisini uygulama becerisine ve ek fon yaratma kabiliyetine bağlı olduğunu belirterek, Covid-19’un yayılması ve belirsiz piyasa koşullarının  Şirketin sermayeye erişme kabiliyetini sınırlayabileceğini, hizmetlerine olan talebi azaltabileceğini ve kilit personeli elinde tutma kabiliyetini olumsuz yönde etkileyebileceğini ifade ediyor.

 

Covid-19 etkisiyle dijital alanda yeni uygulamalara yöneldiğini açıklayan şirket, salgınının süresi ve genel etkisi konusunda belirsizlik olduğunu ve bu durumun gelecek dönemde Şirketin faaliyet sonuçlarına, mali durumuna ve likidite sonuçlarına ilişkin olumsuz yönde değişikliğe neden olabileceğini de duyurdu.

 

LiveXLive Slacker Radio isimli bir streaming servisinin de sahibi ve otomobil üreticisi Tesla ile anlaşmalı. Tesla LiveXLive’in son altı aydaki gelirlerinin % 66’sını oluşturdu. 2019’daki aynı dönem için bu oran % 56 olmuştu.

 

Fotoğraf: Jason Briscoe
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Spotify'ın Yeni Günlük Sabah Şovu 'The Get Up'