Live Nation’dan % 98 Gelir Kaybı

Amerikanın dünyaca ünlü organizasyon ve bilet satış şirketi Live Nation 2020 yılı ikinci çeyreğinde yıldan yıla % 98 gelir kaybına uğradı. 2020 ilk yılı esas alındığında 2019 yılına göre % 70 oranında kayıp olduğu görülüyor.

 

Live Nation hissedarlara yaptığı açıklamada  2020 Q2 dönemine ilişkin düzeltilmiş faaliyet gelirlerinin 432 milyon zararla sonuçlandığını duyurdu.

 

2020 yılında esas olarak şirketi bu fırtınalı dönemi atlatacak şekilde konumlandırmaya çalıştıklarını söyleyen CEO Michael Rapino, şirketin serbest yedek akçesinin ve kredibilitesinin sorunları aşmaya yetecek bir likitide sağladığına işaret etti.

 

2021 yazına kadar kuvvetli bir toparlanma beklemekle beraber geleceğe umutlarını kaybetmediklerini söyleyen Rapino, bu iyimserliğinin ardında ertelenen konser biletlerinin % 86 sının iade edilmemesinin ve ileriki tarihlerde yapılacak 4.000 konser için 19 milyon bilet satmış olmalarının yattığını anlattı.

 

Rapino’nun geleceğe ilişkin önemli vurgularından birisi de sanal konserlerle ilgili oldu. İkinci çeyrekte 18.000 sanal konserde 67 milyon izleyici sayısına ulaşan firma “Bu şovların olağanüstü popülerliğine bakınca canlı stream uygulamalarının uzun vadede bizim konserlerimizin başka şehirlerdeki hayranların veya bilet bulamayanların keyif almasını sağlayacak ayrılmaz parçası olma potansiyelini görüyoruz.” dedi.

 

Fotoğraf: Dylan Mullins
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Elektronik Müzik Dünyası Covid-19 Etkisiyle % 56 Küçülecek